ÖSYM aday şifresi nasıl alınır? ÖSYM AİS şifre değiştirme ve yenileme işlemleri 2021!

ÖSYM aday şifresi nasıl alınır? ÖSYM AİS şifre değiştirme ve yenileme işlemleri 2021!

YKS 2021 sınav sonuçlarının belli olmasıyla birlikte öğrencileri sonuç sorgulama ve tercih telaşı sardı. Öğrenci Seçme ve Yerleşme Merkezi tarafından uygulanan sınavlara katılım sağlayan adayların, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr ve https://sonuc.osym.gov.tr adreslerine erişim sağlamak için ÖSYM şifresine sahip olmaları gerekiyor. Peki, ÖSYM aday şifresi nasıl alınır? İşte ÖSYM AİS şifre değiştirme ve yenileme işlemleri 2021..

2021 YKS sonuçlarını sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden ÖSYM aday şifresi ve T.C. kimlik numarası ile öğrenebilecekler. YKS sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen ancak ÖSYM aday şifresini unutanlar tarafından ÖSYM aday şifresi nasıl alınır? Sorgulamaları gün içinde hız kazandı. Ücretsiz olarak ÖSYM tarafından verilen şifreyi öğrenmek için sadece birkaç basit adım gerekli. İşte ÖSYM AİS şifre değiştirme ve yenileme işlemleri için yapılması gereken birkaç adım..

ÖSYM ADAY ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

ÖSYM aday şifresi, sadece o kişinin bildiği özel soruların cevaplanmasıyla oluşturulan ve adayın kendisinden başkasının onun adına işlem yapabilmesini engelleyen bir güvenlik şifresidir. ÖSYM’nin yaptığı tüm sınavlar için sistemde daha önceden tanımlanmayan adaylar için Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapılan başvuru işleminde adaylara internet erişim şifresi ücretsiz olarak verilmektedir. Bu şifre, adayın sisteme ilk girdiği anda aday tarafından bizzat değiştirilir. Bu şifreler kriptolu ve geriye dönüşümsüz olarak ÖSYM'nin sisteminde tutulmaktadır. İlgili adaydan başkasının şifreyi görmesi, bilmesi ve edinmesi mümkün değildir.

2021 AİS ADAY ŞİFRESİ YENİLEME VE DEĞİŞTİRME

ÖSYM AİS şifresinin unutulması halinde adayın şifreyi yenilemesi ya da sıfırlaması gerekiyor. Bunun için ÖSYM'nin aday işlemleri sayfasına giriş yapın. Ekranda açılan sayfada istenilen T.C. kimlik numarasını ve ekranda gördüğünüz güvenlik numarasınız eksiksiz olarak girin. Bir sonraki adım ise güvenlik sorusu aşamasında şifrenizi oluştururken verdiğiniz cevabı girmeniz gerekiyor. Bu cevabı doğru ve eksiksiz olarak girmeniz gerekiyor. Sonrasında ise sizden istenilen tüm bilgileri eksiksiz olarak girdiğinizde şifreniz yenilenecektir. Eğer, ÖSYM AİS güvenlik sorusunu unuttuysanız şifrenizi yenileyebilmek için şifrenizi ilk aldığınız merkeze başvurarak yeni şifre talebinde bulunmanız gerekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS