ÖSYM KPSS ön lisans sınav sonuçları 2022 ekranı... KPSS ön lisans sonuçları açıklandı!

ÖSYM KPSS ön lisans sınav sonuçları 2022 ekranı... KPSS ön lisans sonuçları açıklandı!

ÖSYM KPSS ön lisans sınav sonuçları 2022 ekranı... KPSS ön lisans sonuçları açıklandı
expand

Üniversitelerin 2 yıllık bölümlerinden mezun olan adaylara yönelik düzenlenen 2022 KPSS ön lisans sonuçları bekleniyordu. ÖSYM takvimine göre 2022 KPSS ön lisans sonuçları bugün erişime açılacak. İşte KPSS ön lisans ÖSYM sonuç sayfası bilgileri…

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

9 Ekim 2022 tarihinde düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS ön lisans sonuçları, ÖSYM takvimi doğrultusunda 3 Kasım 2022 tarihinde açıklanacaktı. ÖSYM tarafından beklenen son dakika “KPSS ön lisans sonuçları açıklandı” duyurusu yapıldı. 2022 KPSS ön lisans sonuçları ÖSYM sorgulama ekranı olan sonuc.osym.gov.tr adresinden erişim sağlanacak.

KPSS ÖN LİSANS SONUÇLARI 2022 AÇIKLANDI

ÖSYM takvimine göre KPSS Ön Lisans sınav sonuçları, 3 Kasım 2022 Perşembe günü (bugün) erişime açıldı.

KPSS ÖN LİSANS SONUCU NASIL VE NEREDEN ÖĞRENİLİR?

KPSS ön lisans sınavına katılan adaylar yapılan değerlendirme sonrası sonuçlarını, ÖSYM'nin AİS ekranından öğrenecek ve ardından tercih işlemlerine başlayacak. Adaylar, sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM'nin e-Devlet uzantısı üzerinden e-Devlet şifreleri ve TC Kimlik numaraları ile giriş yaparak öğrenebilecek.

Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

KPSS 2022 ÖN LİSANS ÖSYM SONUÇ SORGULAMA SAYFASI 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow