hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ÖSYM YKS tercih sonuçları 2022 açıklandı! Üniversite yerleştirme sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama

  ÖSYM YKS tercih sonuçları 2022 açıklandı Üniversite yerleştirme sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama
  expand

  Sınava katılan ve elde ettikleri puanlarla üniversite tercih işlemlerini yapan adaylar sonuçlar için gelecek açıklamayı bekliyordu. YKS yerleştirme sonuçları ÖSYM sonuç sayfası üzerinden ilan edildi. İşte ÖSYM YKS tercih sonucu sorgulama ÖSYM sonuç sayfası detayları...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Üniversite tercih işlemlerinin tamamlanmasının ardından adaylar istedikleri bölümleri tercih etmiş ve sonuçlar için ÖSYM’den gelecek açıklamayı beklemeye başlamıştı. Sonuçların erişime açılmasının ardındansa gözler kayıt işlemlerine çevrilecek. 

  2022 YKS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

  2022 YKS yerleştirme sonucu ÖSYM sonuç sayfası üzerinden ilan edildi. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi sonuç tarihine ilişkin bir açıklamada bulunmasa da 22 Ağustos’ta üniversite kayıtları başlayacağı için en geç 19 Ağustos’ta sonuçların erişime açılması bekleniyor.

  ÖSYM SONUÇ SAYFASI YKS YERLEŞTİRME SONUCU NASIL ÖĞRENİLECEK?

  Adaylar ÖSYM’nin sonuç sorgulama sayfası olan “sonuç.osym.gov.tr” adresine TC kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yaptıkları takdirde yerleştirme sonuçlarına ulaşabilecekler.

  ÖSYM SONUÇ ADRESİ İÇİN TIKLAYINIZ…

  ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN 2022?

  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak.  Adaylar için elektronik kayıt tarihleri ise 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olacak. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecek.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow