Son dakika haberleri... DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM DGS sınav sonucu...

Son dakika haberleri... DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM DGS sınav sonucu...

DGS sınav sonuçları ÖSYM sınav takvimine göre önümüzdeki günlerde adayların bilgisine sunulacak. Sınava katılan binlerce adaylar “DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?” sorusuna yanıt arıyor. İşte ÖSYM DGS 2020 sınav sonuç tarihi ve sonuçların öğrenilebileceği o adres…

DGS dikey geçiş hakkını kullanmak isteyen adaylar için her yıl gerçekleştiriliyor. Sınava katılan adaylar sonuçların hangi tarihte açıklanacağını araştırmayı sürdürüyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi sonuçların ne zaman erişime açılacağını takvimde paylaşmıştı. İşte Dikey Geçiş Sınavı ile ilgili bilinmesi gereken detaylar…

2020 DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’nin sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre sonuçlar 9 Eylül 2020 Çarşamba günü adayların erişimine açılacak.

Sonuçlar kurumun sonuç sayfası olan “sonuç.osym.gov.tr” adresinden sorgulanabilecek. TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan kişiler sonuçlarına buradan ulaşabilecekler.

ÖSYM BAŞKANI AYGÜN’DEN DGS AÇIKLAMASI

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün DGS ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Aygün Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Değerli DGS adaylarımız, 27 Ağustos-1 Eylül 2020 tarihleri arasında ön lisans seviyesindeki eğitim bilgilerinizi YÖKSİS’den kontrol etmeniz ve değerlendirme işlemlerinde kullanılmasını istediğiniz eğitim bilginizi ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden seçerek onaylamanız gerekmektedir.” İfadelerine yer verdi.

ÖSYM’DEN DGS UYARISI

2020-DGS’ye giren adayların,  27 Ağustos- 01 Eylül 2020 tarihleri arasında ön lisans seviyesindeki eğitim bilgilerini Yükseköğretim Bilgi Sisteminde (YÖKSİS) kontrol etmeleri ve 2020-DGS değerlendirme ve yerleştirme işlemlerinde kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) seçerek onaylamaları gerekmektedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) seçme ve onaylama işlemi 01 Eylül 2020 tarihi saat 16.00’ya kadar yapılabilecektir.

GÜNCELLEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

2020-DGS’ye giren tüm adayların 27 Ağustos- 01 Eylül 2020 tarihleri arasında eğitim bilgisi seçme işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Eğitim bilgisi kontrol, seçme ve onaylama işlemleri, 01 Eylül 2020 tarihinde saat 16.00’da sona ereceğinden bu tarihten sonra değişiklik/düzeltme yapılamayacaktır. Adayların bireysel olarak veya yükseköğretim kurumlarının doğrudan Merkezimize yapacakları değişiklik/düzeltme talepleri işleme alınmayacaktır. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS