hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları sorgulama... Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri 2022 ne zaman?

  Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları sorgulama... Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri 2022 ne zaman
  expand

  13 Ağustos'ta tamamlanan sözlü sınavların ardından sonuçlar için MEB'den gelecek son dakika açıklama bekleniyordu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucunda sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları bugün açıklandı. Peki, sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri 2022 ne zaman? İşte sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları sorgulama detayları…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Binlerce öğretmen adayının gözü bugün MEB’den yapılacak sonuç açıklama detayına çevrildi. Eylül ayında yapılacak 20 bin öğretmen ataması için sözlü sınavlar 1 Ağustos’ta başladı ve 13 Ağustos’ta sona erdi. Mülakat sonuçları ardından sözleşmeli öğretmenlik için adaylar tercihleri yapacak. Sözlü sınav sonucuna göre; 60 puan ve üzerinde alanlar başarılı sayılacak olup öğretmen adayları tercih yapma hakkını elde edecekler. 

  SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN?

  Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları 16 Ağustos tarihinde açıklandı. Sözlü sınav sonuçları https://personel.meb.gov.tr/ üzerinden duyuruldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan sözlü sınav sonuçlarına e- Devlet Kapısı sistemi üzerinden sorgulanabilecek.

  Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Sonucu Sorgulama

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ‘17-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında sözlü sınav sonuçlarına itirazlar alınacak ve bu itirazlar, 22 Ağustos sonuçlandırılacak.’ dedi. Adaylar atama tercihlerini 27-31 Ağustos'ta yapabilecek, sonuçlar 1 Eylül'de duyurulacak.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow