hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN? 2022 üniversite elektronik kayıt (e-kayıt) tarihleri

  ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN 2022 üniversite elektronik kayıt (e-kayıt) tarihleri
  expand

  YKS tercih sonuçları açıklandıktan sonra herhangi bir bölüme kayıt yaptırma hakkı kazanan adaylar için önce e-kayıt ardından da bireysel kayıt süreci başlayacak. Peki, üniversite kayıtları ne zaman 2022? İşte üniversite e-kayıt tarihleri…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YKS 2022’de sınav ve sonuç heyecanı geride kalırken tercih süreci başladı. Tercihlerin sonuçlarının açıklanmasının ardındansa adaylar kazandıkları üniversitelere kayıtlarını yaptıracaklar. Peki, bu kayıtlar hangi tarihlerde olacak?

  ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN 2022?

  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak.  Adaylar için elektronik kayıt tarihleri ise 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında olacak.

  Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olacak. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecek.

  YKS 2022 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Tercih sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı henüz duyurulmasa da 22 Ağustos’ta üniversite kayıtlarının başlayacağı göz önüne alınırsa en geç 19 Ağustos gününe kadar tercih sonuçlarının erişime açılacağı söylenebilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow