hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Üniversiteler açılıyor mu, ne zaman? Üniversite yüz yüze eğitim son durum!

  Üniversiteler açılıyor mu, ne zaman Üniversite yüz yüze eğitim son durum
  expand

  Deprem sonrası KYK yurtlarının kullanılmasıyla birlikte uzaktan eğitim kararı aldıklarını bildiren Başkan Özvar Nisan ayında yeniden değerlendirmeye gideceklerini aktarmıştı. Üniversiteler açılıyor mu sorusu YÖK Başkanı Özvar'ın açıklaması ile yeniden merak edildi. Peki, üniversiteler açılıyor mu, ne zaman yüz yüze eğitim başlayacak? İşte konuyla ilgili son durum...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Üniversiteler açılacak mı son dakika gündemdeki yerini aldı. Kahramanmaraş depremi nedeniyle, depremzedelerin yurtlara yerleşmesinden dolayı üniversiteler şubat ayında alınan kararla online eğitime geçmişti.

  YÖK'TEN ÜNİVERSİTELERDE YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARI

  YÖK Başkanı Özvar, 3 Nisan itibarıyla üniversitelerde uzaktan öğretimle birlikte isteyen öğrencilere devam şartı aranmaksızın sınıflarda yüz yüze eğitim verilebileceğini açıkladı.

  ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

  Üniversitelerde yüz yüze eğitim beklentileri nisan ayının yaklaşmasıyla artarken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şunları söylemişti.

  YÖK'e gerekli talimatları verdik. 'Online sistemle biraz devam edelim' diyoruz. KYK yurtlarımız çok işimizi görüyor. Çünkü yurtlarda bir güven var. Yemek her şey orada çıkıyor. Çocuklar için abur cubur da var. Şartlar elverişli olursa hibrit öğretim seçeneği tabii ki değerlendirilecektir. Bunun için depremzedelerimizin huzurlu barınabilecekleri kapasitenin oluşması gerekiyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow