hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  VGM 2022 burs başvurusu ne zaman? Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs ücreti ne kadar?

  VGM 2022 burs başvurusu ne zaman Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs ücreti ne kadar
  expand

  Yeni eğitim öğretim döneminin yaklaşmasıyla birlikte Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğretim ve yükseköğrenim burs başvuru tarihleri ve ücreti sorgulanmaya başladı. Her yıl kurumun resmi internet sitesi üzerinden belirli tarihlerde alınan VGM burs başvurusu tarihleri ile ücret bilgisi yer alıyor. Peki, VGM 2022 burs başvurusu ne zaman? VGM bursları ücreti ne kadar? İşte detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Vakıflar Genel Müdürlüğü(VGM) burs başvuruları ortaöğretim ve üniversite öğrencilerinin gündeminde yer alıyor. Yayınlanan takvime göre her yıl ilk olarak ortaöğrenim burs başvuruları daha sonra ise üniversite burs başvuru süreci başlıyor. Kurumun resmi internet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilen burs başvurusunun 2022-2023 eğitim öğretim dönemi tarihleri araştırılıyor.

  VGM BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

  2022-2023 eğitim yılı VGM burs başvurusu tarihleri henüz netlik kazanmadı. Geçtiğimiz yıl ise ortaöğrenim burs başvuruları 15 Ekim 2021 tarihinde; yükseköğrenim burs başvuruları ise 1 Kasım 2021'de başlamıştı.

  VGM BURS ÜCRETİ NE KADAR?

  2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapılmış olup ortaöğrenim eğitim yardımı aylık 100,00 TL, yükseköğrenim bursu aylık 400,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu ise aylık 600,00 TL olarak belirlenmişti. Burs ücretinin bu yıl da güncellenmesi bekleniyor.

  VGM BURSUNDAN KİMLER FAYDALANAMAZ?

  Kardeşi Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Bursundan yararlanmakta olan öğrenciler, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrenciler ortaöğrenim bursundan yararlanamazlar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi okullarda anasınıfında okuyan öğrencilere ortaöğrenim bursu verilmemekte olup Türk Vatandaşı olmayan öğrenciler de ortaöğrenim bursundan yararlanamaz. Resmi okullarda örgün eğitim görürken burs almaya hak kazanan öğrencilerin özel okula ya da açık öğretim ortaokuluna, açık öğretim lisesine ya da mesleki açık öğretim lisesine geçmeleri halinde bursları kesilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow