hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  VGM burs başvuru tarihleri 2022! VGM ilkokul, ortaokul, lise, yükseköğrenim burs başvurusu ne zaman?

  VGM burs başvuru tarihleri 2022 VGM ilkokul, ortaokul, lise, yükseköğrenim burs başvurusu ne zaman
  expand

  ilkokul, ortaokul, lise, yükseköğrenim öğrencilerine verilen VGM burs başvuru tarihleri gündemde yer alıyor. Her sene binlerce öğrencinin faydalandığı VGM ortaöğrenim ve yükseköğrenim burs başvuru tarihleri Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından erişime açıldı. VGM, burs başvurularını bu sene de www.vgm.gov.tr üzerinden elektronik olarak alacak. Peki, VGM burs başvurusu ne zaman? İşte VGM burs başvuru tarihleri 2022…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Öğrenciler tarafından merakla beklenen VGM burs başvuru tarihleri, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün internet adresinden yayınlandı. Yapılan duyuruya göre 2022-2023 VGM burs başvuruları kasım ayında gerçekleşecek. VGM bursu 2022 yapılacak değerlendirmeler sonucunda yükseköğrenim bursu 8 ay, ortaöğrenim bursu ise 9 ay süreyle verilecek.

  VGM BURS BAŞVURU TARİHLERİ 2022 NE ZAMAN?

  2022-2023 VGM burs başvurusu bilgisayar, akıllı telefon ve tablet üzerinden VGM burs başvuru ekranı ile tamamlanacak.

  VGM ortaöğrenim burs başvuruları 7 Kasım-20 Kasım 2022 tarihlerinde,

  VGM yükseköğrenim burs başvurusu 21 Kasım- 30 Kasım 2022 tarihlerinde,

  VGM yabancı uyruklu öğrenci burs başvurusu 21 Kasım- 30 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleşecek.

  VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Vakıflar Genel Müdürlüğü Eğitim Yardımları için başvurular her sene Genel Müdürlük tarafından belirlenen tarihler arasında Genel Müdürlüğün web sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden duyurulmakta ve yine www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle alınmaktadır.

  Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları sonuçlar açıklandıktan hesap açım işlemlerinin tamamlanmasının ardından mümkün olan en kısa sürede ödenir. İlk burs ödemesi Ekim ayından, ödeme yapılan aya kadar geriye dönük olarak yapılır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2021-2022 eğitim yılından itibaren; ortaöğrenim eğitim yardımı miktarı aylık 200,00 TL, yükseköğrenim burs miktarı aylık 650,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim burs miktarı ise aylık 650,00 TL olarak belirlenmiştir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow