hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  VGM yükseköğrenim burs başvuruları ne zaman? VGM ortaöğrenim, yükseköğrenim bursu ne kadar?

  VGM yükseköğrenim burs başvuruları ne zaman VGM ortaöğrenim, yükseköğrenim bursu ne kadar
  expand

  VGM ortaöğrenim burs başvuruları devam ederken yükseköğrenin başvuru tarihleri de araştırılmaya başladı. Türkiye'de eğitim gören ihtiyaç sahibi yükseköğrenim ve ortaöğrenim öğrencilerine verilen karşılıksız burslardan biri olan VGM yükseköğrenim başvuru tarihleri belli oldu. Peki, VGM yükseköğrenim burs başvuruları ne zaman? VGM ortaöğrenim, yükseköğrenim bursu ne kadar? İşte detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ortaöğrenim VGM burs başvuruları 1-15 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilere verilen VGM bursu için yüköğrenim başvuru tarihleri sorgulanıyor. VGM yükseköğrenim burs başvurularının ardından gözler sonuç tarihinde olacak.

  YÜKSEKÖĞRENİM BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  Yükseköğrenim burs başvuruları 20 Ekim tarihinde başlayacak ve 31 Ekim 2023 tarihine kadar devam edecek. Aynı şekilde yabancı uyruklu öğrenci bursundan yararlanmak isteyenler de 20 - 31 Ekim tarihleri arasında başvuru yapacak. VGM ortaöğrenim burs başvuru sonuçlarının ise ekim sonu ya da kasım ayının ilk haftası itibarıyla açıklanması bekleniyor.

  VGM BURSU NE KADAR?

  2023-2024 eğitim yılında verilecek eğitim yardımı/burs miktarları ortaöğrenim eğitim yardımı için aylık 750,00 TL, yükseköğrenim bursu için ise aylık 1.250,00 TL'dir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow