YKS 2021 geç başvuru tarihi ne zaman? YKS geç başvuruları ne zaman bitiyor? YKS geç başvuru ücreti ne kadar?

YKS 2021 geç başvuru tarihi ne zaman? YKS geç başvuruları ne zaman bitiyor? YKS geç başvuru ücreti ne kadar?

2 Mart tarihinde normal başvuru süreci biten YKS için geç başvuru tarihleri hız kazandı. YKS başvurularını kaçıranlar için geç başvuru tarihi belli oldu. Peki, YKS 2021 geç başvuru tarihi ne zaman? YKS geç başvuru ne zaman bitiyor? YKS geç başvuru ücreti ne kadar? YKS geç başvuru dönemi detayları haberimizde..

Binlerce öğrenci için 4 Şubat 2021 tarihinde başlayan YKS başvuruları 2 Mart tarihinde sona erdi. Geç başvuru sürecinin de sona ermesinin ardından 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS), 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde yapılacak. 26 Haziran 2021 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 27 Haziran 2021 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacak. 

YKS GEÇ BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

YKS başvuruları 4 Şubat -2 Mart arasında alındı. Sınav başvurularını kaçıranlar geç başvuru gününde YKS başvurusu yapabilecek. YKS 2021 için geç başvuru günü 17-18 Mart 2021.

YKS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

YKS sınav ücretleri TYT, AYT ve YDT sınavlarının her biri için 90,00 TL olarak belirlendi. Ancak Geç Başvuru Günlerinde yapılan başvurularda sınav ücreti, %50
artırımlı olarak ödenecek.

YKS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar başvuruları elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yapabiliyorlar.

YKS SINAV ÜCRETİ NASIL YATIRILIR?

2021-YKS’ye başvuran adaylar seçmiş oldukları oturumlara bağlı olarak sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan herhangi birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklardır.

YKS GEÇ BAŞVURU DÖNEMİ

4 Şubat-2 Mart 2021 tarihleri arasında YKS’ye başvuran ancak, TYT ve/veya AYT ve/veya YDT’ye girmek istemediği için ilgili oturumlara ait seçenekleri işaretlemeyen adaylar, geç başvuru günlerinde (17-18 Mart 2021
tarihi) bu oturumlara girmek için başvuru yapabilecekler ve geç başvuru sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayabilecekler.

4 Şubat-2 Mart 2021 tarihleri arasında YKS’nin herhangi bir oturumuna başvuru yaparak sınav ücretini yatıran adaylar, sistemde kayıtlı oturum bilgilerini geç başvuru günlerinde değiştiremeyecekler.

4 Şubat-2 Mart 2021 tarihleri arasında 2020-TYT puanım 200 ve üzeridir, 2021-YKS’nin hiçbir oturumuna girmeden 2020-TYT puanımı kullanmak istiyorum” seçeneğini işaretleyerek başvuru ücretini yatıran adaylar, geç başvuru günlerinde bu bilgisini değiştirerek YKS oturumları için başvuru yapabileceklerdir. Bu adaylar, yatırmış oldukları başvuru ücreti ile seçmiş oldukları YKS oturumunun geç başvuru günü sınav ücreti arasındaki farkı sınav ücreti olarak süresi içinde yatırabilecekler.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS