hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YKS 2022 başvuruları başladı mı? YKS başvuru tarihleri! YKS başvuru kılavuzu yayınlandı mı?

  YKS 2022 başvuruları başladı mı YKS başvuru tarihleri YKS başvuru kılavuzu yayınlandı mı
  expand

  Üniversite adaylarını yakından ilgilendiren YKS 2022 sınavıyla ilgili detaylar merak ediliyor. Adaylar 2022 takvimiyle birlikte belli olan YKS başvuru tarihlerine odaklandı. Peki, YKS 2022 başvuruları başladı mı? YKS başvuru kılavuzu yayınlandı mı? İşte YKS başvuru tarihleri..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2022 sınav takvimi ÖSYM tarafından daha önce duyurulmuştu. Binlerce üniversite adayı 2022 YKS başvurularının başlamasını bekliyor. Yüz binlerce kişinin geleceğinde önemli rol oynayan YKS'nin başvuru tarihini kaçırmak istemeyenler araştırmalarını sıklaştırdı. İşte konuya dair bilgiler...

  YKS 2022 BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  ÖSYM'nin duyurduğu takvime göre YKS başvuruları 11 Şubat 2022 tarihinde başlayacak ve 7 Mart’ta son bulacak.

  TYT-AYT-YDT SINAVI NE ZAMAN?

  Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ilk oturumu olan TYT oturumu 18 Haziran 2022'de, YKS AYT ve YDT oturumları 19 Haziran 2022'de yapılacak.

  YKS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

  Ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açık öğretim liseleri) son sınıfında olanlar veya bir ortaöğretim kurumundan mezun olanlar sınava başvurabilirler. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı ve eğitim bilgisi bulunan adaylar, bireysel olarak internet aracılığıyla https://ais.osym.gov.tr adresinden başvuru yapabilirler.

  ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya tanımlanmış başvuru merkezlerinin birinden yapacaklardır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YKS'ye başvuran adaylar seçmiş oldukları oturumlara bağlı olarak sınav ücretini kılavuzda belirtiler bankalardan herhangi birine veya ÖSYM'nin https://odeme.osym.gov.tr internet adresinden kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklardır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow