hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YKS 2022 ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı... ÖSYM Üniversite ek yerleştirme başvurusu nasıl yapılır?

  YKS 2022 ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı... ÖSYM Üniversite ek yerleştirme başvurusu nasıl yapılır
  expand

  Herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen öğrencilerin merakla beklediği 2022 YKS ek yerleştirme tarihleri belli oldu. ÖSYM tarafından belirlenen kontenjanlara göre adaylar 2. Tercih haklarını kullanacaklar. YKS ek yerleştirme kılavuzunun yayınlanması ile detaylar belli oldu. İşte ÖSYM boş kontenjanlar listesi ve ücreti hakkında bilgiler…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YKS ek tercih tarihleri YÖK son dakika duyurusu ile belli oldu. ÖSYM, 22-26 Ağustos tarihleri arasında tamamlanan üniversite kayıt işlemlerinin ardından 2022-YKS Ek Yerleştirme Takvimi'ni duyurdu. Herhangi bir ön lisans ya da lisans programına yerleşemeyen adaylar belirtilen tarihlerde başvurularını gerçekleştirecek. Ek tercihler ardından üniversite kayıt tarihleri de adaylar ile paylaşıldı.

  YKS EK YERLEŞTİRME BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

  Adaylar, YKS Ek Yerleştirme tercihlerini T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından bireysel olarak kendileri yapacaklar. Merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuru yapamayacak.

  YKS EK TERCİH TARİHLERİ 2022 NE ZAMAN?

  YKS ek tercihler için beklenen açıklama YÖK tarafından yapıldı. 2022-YKS sonuçlarına göre 2022-2023 akademik yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme tercihleri 7-13 Eylül 2022 tarihlerinde yapılacağı belirtildi. Açıklamaya göre YKS ek tercih takvimi şöyle belirlendi;

  YKS EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ: 7 Eylül - 13 Eylül

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YKS EK YERLEŞTİRME İÇİN ÜCRET ÖDEMELERİ: 14 Eylül

  YKS EK YERLEŞTİRME ELEKTRONİK KAYITLARI: 25 Eylül - 28 Eylül

  YKS ÜNİVERSİTEDE EK YERLEŞTİRME KAYITLARI: 26 Eylül - 30 Eylül

  YKS EK TERCİH ÜCRETİ NE KADAR?

  YKS Ek yerleştirme tercih ücreti 30,00 TL olarak belirlendi. Ek yerleştirme için tercih yapan adaylardan ek yerleştirme ücretini yatırmayanların, ek yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dahil edilmeyecektir.

  YKS EK TERCİH KILAVUZU 2022 İÇİN TIKLAYIN!

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow