YKS geç başvuru ücreti ne kadar? YKS geç başvurusu nasıl yapılır? YKS geç başvuru tarihi ne zaman son 2021?

YKS geç başvuru ücreti ne kadar? YKS geç başvurusu nasıl yapılır? YKS geç başvuru tarihi ne zaman son 2021?

ÖSYM tarafından belirtilen tarihlerde YKS 2021 başvurularını yapamayan adaylar için geç başvuru hakkı bulunuyor. Peki, YKS başvuru tarihlerinde işlemlerini tamamlayamayanlar için son şans olarak tanımlanan YKS geç başvuru tarihi ne zaman son? YKS 2021 geç başvuru ücreti ne kadar? YKS geç başvuru işlemi!

YKS geç başvuru ücreti ve başvuru detayları günün en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Başvuru tarihlerini kaçıran adaylar için ikinci şans olan geç başvuru gününde adayların başvuru ücretlerini verilen süre içerisinde yatırması gerekiyor. İşte 2021 YKS geç başvuru sürecine dair önemli detaylar..

YKS, üç oturum şeklinde düzenlenecek. 2021-YKS 1. Oturum (TYT) 26 Haziran’da, YKS 2. Oturum (AYT) ve YKS 3. Oturum (YDT)27 Haziran’da yapılacak. ÖSYM tarafından merkezî yerleştirme yapılan programlar ile özel yetenek sınavı ile öğrenci alan programlara girmek isteyen tüm adayların YKS’ye girmeleri zorunludur.

YKS GEÇ BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN SON?

2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için başvurular 4 Şubat'ta başlamıştı. Başvurular 2 Mart'ta sona erdi. YKS 2021 için geç başvuru günü 17-18 Mart 2021. Başvurular ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden yapılabilecek.

YKS GEÇ BAŞVURU İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Normal başvuru sürecini kaçıran adaylar başvuruları elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yapabiliyorlar. Geç başvuru günlerinde yapılan başvurularda sınav ücreti, 17-18 Mart 2021 tarihlerinde ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenmelidir. Ödemeler ise sadece ÖSYM’nin kartlı ödeme sistemi olan “odeme.osym.gov.tr” adresinden yapılabilecek.

YKS GEÇ BAŞVURU İŞLEMİ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

YKS 2021 GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

YKS başvuru ücreti her bir oturum için 90,00 TL olarak açıklanmıştı. Geç başvuru günlerinde yapılan başvurularda sınav ücreti, %50 artırımlı olarak 17-18 Mart 2021 tarihlerinde ödenecek.

2021 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan YKS geç başvuru işlemleri yapacak olan adaylar;

Sadece TYT'ye girecek adaylar 135 Lira,

TYT ile birlikte AYT veya YDT'den herhangi birine girmek isteyen adaylar 270 Lira,

TYT, AYT ve YDT'nin tümüne girmek isteyen adaylar ise 405Lira yatıracaklardır.

YKS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİNİ ÖDEMEK İÇİN TIKLAYIN!

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS