hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YKS giriş belgesi alma ÖSYM.gov.tr! 2023 YKS sınav giriş belgesi nasıl, nereden alınır?

  YKS giriş belgesi alma ÖSYM.gov.tr 2023 YKS sınav giriş belgesi nasıl, nereden alınır
  expand

  2023 YKS sınav giriş belgesi, üniversite sınavlarına sayılı gün kala erişime açıldı. YKS'ye hazırlanan öğrenciler, ÖSYM'nin AİS sistemi üzerinden YKS sınav yerlerini görüntüleyebiliyor. 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS), 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde yapılacaktır. 17 Haziran 2023 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 18 Haziran 2023 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacak. Peki, YKS sınav giriş belgesi nasıl ve nereden alınır? İşte detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) giriş yerleri geçtiğimiz günlerde erişime açıldı. Sınava az bir zaman kala sınav yeri sorgulamaları hız kazandı. YKS giriş belgesinde öğrenci kimlik bilgileri ve sınav binası gibi bilgiler yer alacak. Adaylar, sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgesini yanlarında bulundurmayan adaylar, sınav binasına alınmayacaklardır.

  Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır. Sınava Giriş Belgesini kaybeden adaylar, internetten yenisini edinebileceklerdir.

  YKS SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKTISI NASIL ALINIR?

  YKS sınav giriş yerleri https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile alınabiliyor. Sınav giriş belgenizi almak için öncelikle "https://ais.osym.gov.tr" adresine giriş yapmalısınız. Siteye giriş yaptıktan sonra T.C. kimlik numaranız ve aday şifrenizle söz konusu belgeye erişim sağlayabilir, yazıcından çıktısını alabilirsiniz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YKS 2023 SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMA EKRANI ÖSYM

  YKS SINAV GİRİŞ BELGELERİYLE İLGİLİ UYARILAR

  -Adaylar, sınava giriş belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez.

  -Sınava giriş belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır.

  -Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacaktır.

  -Sınava giriş belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

  -Adaylar, sınavın ilgili oturumuna ait sınava giriş belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır.

  -Sınavın ilgili oturumuna ait sınava giriş belgesini yanlarında bulundurmayan adaylar, sınav binasına alınmayacaklardır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow