hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YKS tercih sonuçları açıklama tarihi ÖSYM 2021! YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Tüm adayların beklediği açıklama!

  YKS tercih sonuçları açıklama tarihi ÖSYM 2021 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak Tüm adayların beklediği açıklama
  expand

  Hafta sonu tatili öncesinde milyonlarca üniversite adayı için YKS sonuçları merakla bekleniyor. ÖSYM’nin değerlendirme sürecinin sona ermesinin ardından erişime açılacak olan 2021 YKS sonuçları için geri sayım başladı. YKS sonuçları açıklanır açıklanmaz öğrenciler için 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında üniversite kayıt dönemi başlayacak. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM YKS sonuç açıklama ile ilgili açıklama yaptı mı? İşte tüm adayların merakla beklediği sonuçlara dair detaylar..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YKS tercihlerinin sona ermesiyle birlikte üniversite adayları YKS sonuçlarına odaklandı. Milyonlarca öğrencinin gündeminde olan YKS sonuçları açıklandığında AİS ekranında olacak. 4-8 Eylül 2021 tarihinde kayıtların başlayacağı bilgisiyle birlikte öğrenciler sonuçların bugün açıklanması ihtimaline yoğunlaştı.

  YKS 2021 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) yerleştirme sonuçlarının gelecek hafta içerisinde açıklanacağını bildirdi.

  YKS SONUÇLARINA NASIL BAKILIR?

  ÖSYM tarafından YKS sonuçları açıklandığında https://sonuc.osym.gov.tr/ adresi üzerinden gerekli bilgileri ekleyerek sonuçlar öğrenilebilecek. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. YKS sonuçları açıklandıktan sonra öğrenciler için üniversite kayıt işlemleri 1-7 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak olup, elektronik kayıtlar ise 31 Ağustos-5 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow