hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Haberler... 2023 asgari ücret temmuz zammı ne kadar, kaç TL olacak? Asgari ücrete ara zam yüzde kaç?

  Haberler... 2023 asgari ücret temmuz zammı ne kadar, kaç TL olacak Asgari ücrete ara zam yüzde kaç
  expand

  Asgari ücret temmuz zammı ile ilgili beklenen açıklama geçtiğimiz günlerde gelmişti. Temmuz ayında alınacak yeni maaşlara yansıyacak zam oranı dolaylı yoldan diğer çalışanları da ilgilendirecek. Peki, asgari ücrete ara zaman ne kadar, kaç TL olacak? 2023 asgari ücret temmuz zammı zam oranı belli oldu mu?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Asgari ücret temmuz zammı için geri sayım başladı. Nisan ve mayıs ayına ilişkin enflasyon rakamlarının da açıklanmasının ardından gözler bir yandan da kur seviyelerinde olacak. İşte temmuz ayında gerçekleşecek zam öncesi tüm detaylar…

  ASGARİ ÜCRETE ARA ZAMAN NE ZAMAN 2023?

  Ara zam temmuz ayında yatacak olan maaşlara yansıyacak. Yılın ilk 6 ayının tamamlanmasının ardından temmuz ayında ödenecek yeni maaşlarda belirlenen yeni tutar hesaplara geçecek. Eğer temmuz maaşına zam yansımazsa temmuz ayının zam farkı da ağustos ayında ödenecek. Komisyon 13 Haziran'da ilk toplantısını gerçekleştirdi, ikinci toplantı ise 19 Haziran'da yapılacak.

  ASGARİ ÜCRET TEMMUZ ZAMMI NE KADAR, KAÇ TL OLACAK?

  Geçtiğimiz günlerde asgari ücret zam oranına ilişkin açıklamalarda bulunan eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin “asgari ücreti 500 dolar seviyelerine çıkaracağız” ifadelerini kullanmıştı. 14 Haziran 2023 itibariyle 500 dolar seviyeleri 11 bin 835 liraya yakın bir konumda yer alıyor. En düşük memur maaşının 22 bin liraya çıkacağı göz önüne alınırsa asgari ücretin de 12 bin lira seviyelerinde olması bekleniyor. Bu da yüzde 40’a yakın bir zam anlamına geliyor. Ancak döviz kurundaki değişim bütün bu oranları yeniden belirleyecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow