hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  24 kamu kurumu personel alımı yapacak: Başvuru süreci başladı! İşte detaylar

  24 kamu kurumu personel alımı yapacak: Başvuru süreci başladı İşte detaylar
  expand

  24 kurumun Resmi Gazete'de yayımlanan personel alımı ilanlarına göre kamuya toplamda 3.848 memur, işçi ve personel alımı yapılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Resmi Gazete'de yayımlanan personel alımı ilanlarına göre 24 kamu kurumu 3.848 personel alımı yapacak.

  24 KAMU KURUMU PERSONEL ALIMI YAPACAK

  24 kamu kuruluşu toplamda 3.848 personel alımı yapacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Eti Maden, TTK, Türkiye Ulusal Ajansı, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Dicle Kalkınma Ajansı, Selçuk Üniversitesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, TÜBİTAK, Rekabet Kurumu, İçişleri Bakanlığı, Kişisel Verileri Koruma Kurumu, İzmir Demokrasi Üniversitesi, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu, Muş Alparslan Üniversitesi, İzmir Bakırçay Üniversitesi, Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu,Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, SPK, OGM, Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı ilanları Resmi Gazete'de yayımlandı. Personel alımı için son başvuru tarihleri, alınacak kadrolar sıralandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI 1276 PERSONEL ALIMI YAPACAK

  Hazine ve Maliye Bakanlığı yazılı ve sözlü sınavla 1271 Gelir Uzman Yardımcısı alacak.

  Gelir Uzman Yardımcısı başvuruları, 15 Nisan 2024 Pazartesi günü başlayıp, 25 Nisan 2024 Perşembe günü saat 17.00'da sona erecek.

  Giriş sınavının yazılı bölümü 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat 10.00'da Ankara'da yapılacak.

  Başvurular, adayların http://sinav.gib.gov.tr adresindeki "Online Sınav Sistemi"ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacak.

  Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Merkezi Finans ve İhale Birimi Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca, 6 – 10 Mayıs 2024 tarihleri arasında 1 adet Uzman Personel ve 2 adet Destek Personeli pozisyonu için Giriş Sınavı; 1 adet Uzman Personel pozisyonu için ise Seçme Sınavı yapılacak.

  Başvurular https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden en geç 18 Nisan 2024 günü sonuna kadar yapılabilecek

  24 kamu kurumu personel alımı yapacak: Başvuru süreci başladı İşte detaylar

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ETİ MADEN 218 PERSONEL ALIMI YAPACAK

  Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, 2024 yılı sürekli işçi ve memur istihdamı kapsamında İŞKUR ve ÖSYM üzerinden personel alacak. Eskişehir'deki Kırka Bor İşletme Müdürlüğü'ne 162, Balıkesir'deki Bigadiç ve Bandırma İşletme Müdürlüğü'ne de 56 olmak üzere 218 yeni istihdam sağlanacak.

  TTK 46 PERSONEL ALIMI YAPACAK

  Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığına Zonguldak'ta görevlendirilmek üzere, yarışma sınavı ile 8. dereceden 2 Müfettiş Yardımcısı alacak.

  15 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 26 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

  Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 2023 yılı Genel Yatırım ve Finansman Programı çerçevesinde Zonguldak İş Kurumu aracılığı ile toplam 44 nitelikli işçi alımı yapacak.

  İlan bitimi sonucunda başvuran adaylar arasından işe alınacak işçileri tespit etmek amacıyla elektronik kura çekimi yapılacak.

  16 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 22 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

  24 kamu kurumu personel alımı yapacak: Başvuru süreci başladı İşte detaylar

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TÜRKİYE ULUSAL AJANSI 96 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

  Dışişleri Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği Başkanlığının ilgili kuruluşu Türkiye Ulusal Ajansı sözlü olarak gerçekleştirilecek giriş sınavı ile çeşitli unvanlarda 96 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

  18 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 15 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

  BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI 2 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

  Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Antalya, Burdur ve Isparta illerinin kalkınması ve gelişmesinde vazifelendirilecek seyahat engeli olmayan 2 uzman personel alımı yapacak.

  Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının merkezi Isparta ili olup ajansın faaliyet alanları Antalya, Burdur ve Isparta illeridir. Sınavda başarılı olanlar Ajans Genel Sekreterliğinin uygun göreceği bu illerin birinde çalışacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  1 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 19 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

  DİCLE KALKINMA AJANSI 2 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK

  Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerinde çalıştırılmak üzere 2 uzman personel alımı yapacak.

  25 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 15 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

  SELÇUK ÜNİVERSİTESİ 45 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPILACAK

  Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü; Büro Personeli, Destek Personeli (Temizlik), Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Diyetisyen, Mühendis (Bilgisayar) ve Sağlık Teknikeri (Tıbbi Görüntüleme) pozisyonları için 45 adet sözleşmeli personel alımı yapacak.

  25 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 15 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

  ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ 3 BİLİŞİM PERSONELİ ALACAK

  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü; Ağ Yönetim Uzmanı, Yazılım Geliştirme Uzmanı ve Yazılım Önyüz Geliştirme Uzmanı pozisyonları için 3 sözleşmeli bilişim personeli alacak.

  26 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 17 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

  UŞAK ÜNİVERSİTESİ 55 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

  Uşak Üniversitesi Rektörlüğü KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle Büro Personeli, Spor Uzmanı, Tekniker (Çevre, Kimya, Bilgisayar), Teknisyen (Elektrik-Elektronik, İnşaat, Bilişim, Mobilya), Sağlık Teknikeri (Tıbbi Laboratuvar, Ağız ve Diş Sağlığı) pozisyonları için 55 adet sözleşmeli personel alımı yapacak.

  29 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 19 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

  TÜBİTAK 11 PERSONEL ALIMI YAPACAK

  TÜBİTAK, Ulusal Metroloji Enstitüsü (UME) bünyesinde görev yapmak üzere 11 araştırmacı alacak. Kurumun konuya ilişkin ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

  Buna göre, araştırmacı hizmet grubunda görev alacak 11 proje personeli kadrosu için başvurular 25 Nisan'a kadar yapılabilecek. İstihdam edilecek personel, TÜBİTAK UME'nin Gebze'deki birimlerinde görevlendirilecek.

  Başvurular için gerekli koşullar ve süreçler kurumun internet sayfası (www.tubitak.gov.tr) ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumunun internet sayfalarında yer alıyor.

  Başvurular TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi (https://kariyer.tubitak.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilecek.

  REKABET KURUMU 25 UZMAN YARDIMCISI ALACAK

  Rekabet Kurumu, 12'si genel, 10'u iktisat, 3'ü bilişim kadrosunda olmak üzere toplam 25 rekabet uzman yardımcısı alacak.

  Sınava katılacak her aday, tek kadroya başvurabilecek. Adaylar 5 Nisan-5 Mayıs arasında e-Devlet'ten Rekabet Kurumu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" üzerinden başvuru yapabilecek.

  Sınavlar yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek.

  İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 1.608 PERSONEL ALIMI YAPACAK

  İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında çalıştırmak üzere avukat, arşiv uzmanı, büro personeli, mimar, mühendis (Elektrik-elektronik, makine, bilgisayar, harita, yazılım, inşaat), tekniker (mühendis, inşaat, elektrik-elektronik), teknisyen (sıhhi tesisat, klima, marangoz), destek personeli (Şoför, temizlik görevlisi, aşçı, aşçı yardımcısı, kaloriferci, garson) pozisyonları için 1608 adet 4/B sözleşmeli personel alımı yapacak.

  22 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 26 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

  KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA KURUMU 15 UZMAN YARDIMCISI ALACAK

  Kişisel Verileri Koruma Kurumunda Genel İdare Hizmetleri Sınıfında açık bulunan 8. ve 9. dereceli kadrolarda görev yapmak üzere; 15 Kişisel Verileri Koruma Uzman Yardımcısı kadrosu için, 2022 ve 2023 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre, 23 Haziran 2024 tarihinde yazılı sınav yapılacak.

  Her grup için başvuruda bulunan adaylardan, KPSS puan sıralamasına göre en yüksek puandan başlamak üzere belirlenen boş kadro sayısının 20 katı kadar aday, yazılı sınava çağırılacaktır. Yapılan sıralama sonucunda son sıradaki aday ile eşit puana sahip diğer adaylar da yazılı sınava çağrılacak.

  6 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 24 Mayıs 2024 tarihinde sona erecek.

  İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ 2 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

  İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğü büro personeli pozisyonunda istihdam edilmek üzere 2022 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle 2 adet sözleşmeli personel alımı yapacak.

  2 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 16 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

  MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ 42 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

  Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğü lisans, ön lisans ve ortaöğretim için 2022 yılı KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın toplam 42 adet sözleşmeli personel alımı yapacak.

  2 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 17 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

  İZMİR BAKIRÇAY ÜNİVERSİTESİ 9 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

  İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörlüğü; büro personeli, teknisyen, destek personeli (Bahçıvan), koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonları için yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle 9 sözleşmeli personel alımı yapacak.

  6 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 17 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

  TÜRKİYE ENERJİ, NÜKLEER VE MADEN ARAŞTIRMA KURUMU 76 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

  Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu, Ankara ve İstanbul'da yer alan yerleşkeleri için Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Mühendis, Fizikçi, Kimyager, Tekniker, Teknisyen, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Destek Personeli (Aşçı Yardımcısı, Temizlik, Bulaşıkçı) pozisyonlarına toplamda 76 adet sözleşmeli personel alımı yapacak.

  22 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 29 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

  ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI 41 SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALACAK

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı kapsamında fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun, yazılım alanında en az 3 diğer alanlarda en az 5 yıllık mesleki tecrübesi olan, güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgeleyen adaylar arasından 41 sözleşmeli bilişim personeli alacak.

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı başvuruları 15 Nisan 2024 tarihinde başlayıp 3 Mayıs 2024 tarihinde saat 23:59:59'a kadar sürecek. Başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı /Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı internet adresinden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) elektronik ortamda alınacak.

  SPK 40 UZMAN YARDIMCISI ALACAK

  SPK, Ankara Merkez veya İstanbul temsilciliğinde görevlendirilmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 8. derece kadrolu 20 adete kadar Uzman Yardımcısı, 10 adete kadar Bilişim Uzman Yardımcısı ve Avukatlık hizmetleri sınıfında buluna 8. derece kadrolu 20 adete kadar Uzman Hukukçu Yardımcısı kadrolarına başarı durumları dikkate alınarak yeter sayıda aday personel alımı yapacak.

  SPK personel alımı başvuruları 16 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

  OGM 170 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

  Orman Genel Müdürlüğü merkez ve taşra birimlerinde istihdam etmek üzere yazılı ve/veya sözlü sınav yapmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle avukat, koruma ve güvenlik görevlisi, destek personeli (Şoför), mühendis, tekniker (Uçak bakım), büro personeli (grafiker) pozisyonları için toplamda 124 adet sözleşmeli personel alımı yapacak.

  Adaylar 16 – 26 Nisan 2024 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Orman Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden e-devlet şifreleri ile başvuru yapabilecek. Başvuru işlemleri 26 Nisan 2024 gecesi saat 23:59'da sona erecek. Bu süre uzatılmayacak.

  OGM taşra teşkilatlarında vazifelendirmek üzere sözlü ve uygulamalı sınavla sözleşmeli personel pozisyonunda 26 adet orman muhafaza memuru ve 20 adet orman mühendisi alacağını da duyurdu.

  Bu iki memur alımı için başvurular 29 Nisan'da başlayacak olup 9 Mayıs tarihine kadar sürecek.

  SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI 28 SÜREKLİ İŞÇİ ALACAK

  Jandarma Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı Sahil Güvenlik Karadeniz Onarım Destek Komutanlığı (İlkadım/SAMSUN) işyerinde istihdam edilmek üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla 28 sürekli işçi alımı yapılacak.

  16 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 22 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

  TÜRKİYE SAĞLIK ENSTİTÜLERİ BAŞKANLIĞI 22 SÜREKLİ İŞÇİ ALACAK

  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı 3 (üç) Araştırmacı (Doçent) ve 19 (ondokuz) Ar-Ge Uzmanı personel alımı gerçekleştirilecek.

  15 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 3 Mayıs 2024 tarihinde sona erecek.

  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA 5 SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALACAK

  İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Rektörlüğü Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığında istihdam edilmek üzere 5 adet sözleşmeli bilişim personeli alacak.

  15 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 29 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

  SAKARYA ÜNİVERSİTESİ 3 SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALACAK
   
  Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 3 sözleşmeli bilişim personeli alınacak.
   
  15 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 29 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

  DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI 8 SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALACAK
   
  Dışişleri Bakanlığı Merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere uygulamalı/yazılı ve sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 8 sözleşmeli bilişim personeli alınacak.
   
  17 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 6 Mayıs 2024 tarihinde sona erecek.


   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow