hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sipariş rekoru kırılabilir! İşte Kara Cuma (Black Friday 2017) indirimleri ile ilgili bilinmesi gerekenler

  Sipariş rekoru kırılabilir İşte Kara Cuma (Black Friday 2017) indirimleri ile ilgili bilinmesi gerekenler
  expand

  Black Friday 2017 yani Türkiye'de bilinen adı ile Kara Cuma (Efsane Cuma) günlük e-ticaret sipariş rekorunu yenileyebilir. Bu yıl Öğretmenler Günü ile aynı güne denk gelen ‘Kara Cuma” nedeniyle rekor sayıda satış yapılması bekleniyor. Peki, Kara Cuma olarak da adlandırılan Black Friday nedir ve mağazalar neden indirime gidiyor?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Black Friday 2017 indirimleri" akşam saatlerinde e-ticaret sitelerinde aşırı yoğunluğun yaşanmasına neden oldu.  ABD ve Kanada’da perşembe günleri kutlanan Şükran Günü’nün ertesi sabahı “Kara Cuma” olarak adlandırılıyor. Birçok ülkede erken saatlerde açılan mağazalar sıra dışı indirimlerle teknoloji ve alışveriş tutkunlarını satın almaya yönlendiriyor.

  BLACK FRİDAY TÜRKİYE’DE NE ZAMAN KUTLANACAK?

  24 Kasım Cuma günü Öğretmenler Günü ile aynı tarihe denk gelen Kara Cuma nedeniyle ülke çapında birçok mağazada büyük indirimler yapılacak. İndirimler için en erken davranan markalar arasında ise Sony yer aldı. Birçok oyunda yüzde 30’lara varan indirimler yapan Sony’nin dışında PlayStation Plus abonelik fiyatlarında da yüzde 25’lik bir indirimin olacağı bilgisini paylaşıldı. 1961 yılında ilk kez yerel bir gazetede kullanılan “Black Friday” kavramı o günden sonra alışveriş çılgınlığının yaşandığı özel güne verilen kalıcı isim olarak kullanılmaya başlandı.  Türkiye’deki alışverişlerde normal bir güne oranla yüzde 622’lik bir sıçramanın olduğu ifade edilirken geçtiğimiz yıllarda en fazla tercih edilen ürünler kıyafet, elektronik ürünler ve kitaplar olmuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow


  'Kara Cuma' çılgınlığı devam ediyor

  Her önemli satışların gerçekleştirildiği özel günde alışveriş tutkunları ise dönem dönem birbirlerine zor dakikalar yaşatabiliyor. Daha fazla ürün satın almak için kıyasıya rekabet içerisine giren teknoloji meraklılarının hızlı davranması nedeniyle istenmeyen görüntüler ortaya çıkabiliyordu. E-Ticaret sitelerinin yaygınlaşmasının ardındansa bu görüntüler rafa kalkmıştı.

  HEPSİBURADA EFSANE CUMA'YA HAZIR!

  Hepsiburada’da ‘Efsane Cuma’ Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece yarısı başlayacak. Ürünlerde %80’e varan indirimlerin yanı sıra, beyaz eşyadan oto lastiğine, kozmetikten cep telefonuna, kitaptan ev tekstiline kadar 36 kategorideki milyonlarca ürüne yılın en iyi indirimlerini uygulayacak. 10 milyonun üzerinde ziyaret bekleyen Hepsiburada, yılın en avantajlı ürünlerinden yararlanabilenlerin en hızlı hareket edecekler olacağının altını çiziyor.

  EFSANE CUMA YILIN EN AVANTAJLI GÜNÜ OLACAK

  Efsane Cuma ile ilgili konuşan Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Emre Ekmekçi “Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gecenin ilk saatlerinden itibaren Hepsiburada’ya giren müşterilerimiz gözlerine inanamayacak! Müşterilerimiz, milyonlarca üründe avantajlı fiyatların yanı sıra birçok yeni ürünle ilk kez Efsane Cuma kapsamında karşılaşacak. Türkiye’nin 81 kentine yayılmış yaklaşık 10.000 iş ortağımızla perakendede büyük bir hareket yaratacağız. Müşterilerimizin; ‘indirime girse de alsam’ diye düşündüğü ürünleri alacağı gün 24 Kasım olacak. Bir evin ortalama 3.000TL’ye yenilenen salonu, Efsane Cuma’da 1.000TL’ye yenilenebilecek. Bu anlamda 24 Kasım’ı ‘Yılın En Avantajlı Günü’ ilan ettik.” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hepsiburada, farklı ürünleri, ilgi alanlarına yönelik gruplayarak sitede gösterecek. Böylece online müşteriler birçok ürün ve teklif arasından kendi ilgi alanlarındaki ürünleri bir arada görüp daha rahat bir alışveriş deneyimi yaşayacak.

  HEPSİBURADA'DAN BİR İLK

  Geçen yıl ‘Efsane Cuma’ gününde, dakikada 350 ürün satan Hepsiburada, bu yıl kendi sipariş rekorunu kırmak için çeşitli yenilikler de sunuyor. ‘Efsane Cuma’ya özel olarak daha önce hiç satışını yapmadığı ürünleri satışa açacak olan Hepsiburada, Türkiye’de e-ticaret platformunda bir ilke imza atarak konut satışı gerçekleştirecek. Son 3 yıldır sektör lideri olan Nef’in, İstanbul Çekmeköy’deki ikinci projesi olan Nef Ormantepe’de yer alan 3 adet 1+1 daireleri, ilk olarak sadece Hepsiburada müşterilerine özel lansman fiyatlarıyla sunulacak. Nef’in Çekmeköy’deki ilk projesi olan Nef Çamlıtepe’nin, 2 günde 497 adet konut satışıyla kırdığı rekorun ardından, ‘Efsane Cuma’ya özel sunulan Nef Ormantepe’deki dairelerin de satışının çok kısa sürede tamamlanması ve Türk e-ticaret tarihinin en yüksek cirolu işleminin olması bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hepsiburada, geçen yıl ‘Efsane Cuma’da web sitesine 4 milyon kez ziyaret almış, cep telefonu uygulaması ise 2,5 milyon kez görüntülenmişti. Adet olarak en çok sağlık-güzellik kategorisinde sipariş alınırken, TL bazında en fazla harcama cep telefonları ve aksesuarları kategorisinde gerçekleşmişti.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow