hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  A101, ŞOK ve BİM kaçta açılıyor, kaçta kapatıyor? Hafta sonu ŞOK, A101, BİM açılış, kapanış ve çalışma saatleri

  A101, ŞOK ve BİM kaçta açılıyor, kaçta kapatıyor Hafta sonu ŞOK, A101, BİM açılış, kapanış ve çalışma saatleri
  expand

  A101, ŞOK ve BİM hafta sonu çalışma saatleri İçişleri Bakanlığı’nın kısıtlamada yer verdiği zincir marketler statüsüne göre belirlendi. Peki, 24, 25 Nisan hafta sonu A101, ŞOK ve BİM kaçta açılıyor, kaçta kapatıyor? İşte cumartesi ve Pazar ŞOK, A101 ve BİM açılış ve kapanış saati…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hafta sonu sokak kısıtlamasında BİM, A101 ve ŞOK gibi zincir marketlerden alışveriş ihtiyaçlarını karşılayacak olan vatandaşlar bu marketlerin çalışma saatleri ile ilgili detayları araştırmayı sürdürüyorlar. Sokak kısıtlamalarında belirli saatlerde market izni bulunan vatandaşlar bu işletmelerin çalışma saatleri ile ilgili detaylı bilgiler İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile ulaşmıştı. İşte o saatlerle ilgili bilgiler…

  HAFTA SONU BİM, A101 VE ŞOK KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPATIYOR?

   Kısmi kapanma genelgesinde yer alan ifadelere göre “Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.”

  Yani hafta sonu BİM, A101, ŞOK ve Onur Market dahil olmak üzere tüm marketler 10:00-17:00 arası açık olacaklar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  HAFTA İÇİ BİM, A101, ŞOK AÇILIŞ VE KAPANIŞ SAATİ

  Genelgede yer alan bilgilere göre “Sokağa çıkma kısıtlamasındaki sürelere uymak için tüm işyerlerinin (istisna getirilenler hariç) çalışma saatleri hafta içi günlerde 07.00-18.00 saatleri arası olarak belirlenecek. Zincir marketler ise saat 10.00’da açılacak.”

  Dolayısıyla zincir marketler hafta içi saat 10:00’da açılacaklar ve en fazla 18:00’e kadar açık kalacaklar.

  İstanbul'da ise zincir marketler saat 17:30'da kapatacaklar. Bu nedenle İstanbul'da BİM, A101, ŞOK gibi marketler hafta içi de 17:30'da kapatacaklar.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow