hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ABD'de sondaj kule sayısı düşüşünü sürdürdü

  ABDde sondaj kule sayısı düşüşünü sürdürdü
  expand

  ABD'de enerji şirketlerinin faaliyette bulunan petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı düşüşünü ikinci haftaya taşıtı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Baker Hughes tarafından Foreks Haber ile mail yoluyla paylaşılan rapora göre, 14 Haziran ile sona eren bir haftalık dönemde ülkede petrol ve doğal gaz toplam sondaj kule sayısı 4 adet düşüşle 590 oldu.

  Natixis Investment Managers'ın iştiraki olan yatırım yöneticisi Vaughan Nelson'ın baş yatırım sorumlusu yardımcısı Adam Rich, hafta içi yaptığı açıklamada sondaj kulesi sayısı artmadığı takdirde ABD petrol üretiminin 2025 yılının ikinci yarısına kadar günde yaklaşık 1 milyon varil azalacağını söyledi.

  Sondaj kuleleri geçen yılın aynı dönemine göre 97 adet daha aşağıda bulunuyor.

  Petrol sondaj kule sayısı 4 adet azalarak 488, doğal gaz sondaj kule sayısı değişmeyerek 98, iki ürün için ortak çalışma yapan sondaj kuleleri değişmeyerek 4 olarak kaldı.

  Petrol üretimi için geleceğe yönelik öngörüleri belirleyen sondaj kulelerinin 569'u karada, 21'i açık sularda yer aldı. Önceki haftaya göre sondaj kule sayısı karada 3 adet, açık sularda 1 adet azaldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  KANADA VE MEKSİKA KÖRFEZİ

  Aynı hafta Kanada'da sondaj kule sayısı 17 adet artarak 160 seviyesine çıktı. Ülkede petrol kule sayısı 15 adet artarak 104, doğal gaz kule sayısı 1 adet artarak 55 olarak belirlendi.

  Meksika'da sondaj kule sayısı 1 adet düşüşle 19 seviyesine inerken, Kuzey Amerika'nın tamamında 13 adet artışla 750 oldu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow