Açıklama geldi! e-devlet KYK burs başvurusu nasıl yapılır, son gün ne zaman?

Açıklama geldi! e-devlet KYK burs başvurusu nasıl yapılır, son gün ne zaman?

Açıklama geldi! e-devlet KYK burs başvurusu nasıl yapılır, son gün ne zaman?

KYK kredi ve burs başvurusu GSB tarafından başlatıldı. E-devlet KYK başvuruları ile burs başvurusu yapmak isteyen üniversite öğrencileri detayları araştırmayı sürdürüyor. Peki, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü burs ve öğrenim kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gençlik ve Spor Bankanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden binlerce öğrencinin beklediği açıklama geldi. KYK kredi ve burs başvurusu ile ilgili yapılan açıklamada detaylar paylaşıldı.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2020-2021 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile hâlen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvuruları başladı.  Burs/kredi hakkından yararlanmak isteyen öğrencilerin 28 Ekim- 3 Kasım tarihleri arasında e-Devlet üzerinden başvurması gerekiyor.

E-DEVLET KYK BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ...

BAŞVURULARDA SON GÜN NE ZAMAN?

3  Kasım Salı günü saat 23.59’a kadar devam edecek olan başvurular, e-Devlet üzerinden alınacak. Bütün öğrencilerin e-Devlet’teki başvuru indeks sayfasını okuyup onaylaması gerekiyor. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

BURSLAR NEYE GÖRE VERİLİYOR?

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek.