hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Alışverişte nakit mi avantajlı kart mı?

  KAYNAKCNN TÜRK

  Nakit mi, kredi kartı mı? Kredi kartı kullanımı kime yarıyor? Nakit mi kredi kartı mı avantajlı? Kredi kartlarının tehlikesi var mı? Ekonomist Prof. Dr. Murat Ferman değerlendirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Alışverişlerde ödeme yaparken nakit para da kredi kartı da bazı avantajlar sunar. Peki nakit mi kredi kartı mı avantajlı? Kredi kartı kullanımı kime yarıyor?

  Alışverişte nakit mi avantajlı kart mı

  Ekonomist Prof. Dr. Murat Ferman bu soruya, “Efendim kredi kartı kullanımı her şeyden önce devlete yarar çünkü kredi kartıyla yapılan tüm harcamalar kayıt altındadır. Bu kayıttan kaçmanın imkanı yoktur nakit kraldır, nakit alışveriş olursa kaydının tutulması güçleşmektedir. Türkiye gibi yüksek enflasyon yaşayan ülkelerde çok miktarda kağıt paranın taşınması güvenlik problemleri gibi bir durum ortaya çıkarır. Bu da insanların kağıt paradan kaçıp elektronik metotlara yönelmesini gerektirir. IBAN kullanımı ile ilgili gittiğini görüyoruz” şeklinde yanıt verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Alışverişte nakit mi avantajlı kart mı

  Peki kredi kartı kullanıcılarının farkında olmadığı önemli noktalar neler?

  “Cebinizde kredi kartı kaldıracıyla hemen şimdi alır bedelini sonra ödersiniz, hallederiz. Manyan etkisi diyoruz buna. Kredi kartı kullanımın böyle bir tuzağı da var, yönelimi de var, bunu da iş dünyası çok iyi kullanıyor.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow