hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Asgari ücrette 2. toplantı tarihi 2023! Asgari ücret ara zammı ikinci toplantısı ne zaman?

  Asgari ücrette 2. toplantı tarihi 2023 Asgari ücret ara zammı ikinci toplantısı ne zaman
  expand

  Yeni asgari ücret zammının belirlenmesi için ilk toplantı 13 Haziran Salı günü gerçekleştirilirken gözler Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2. toplantı tarihine çevrildi. Asgari ücrette ikinci toplantı tarihi de belli oldu. Peki, Asgari ücret ara zam ikinci toplantısı ne zaman? İşte asgari ücrette 2. toplantı tarihi 2023...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Doğrudan 7 milyondan fazla çalışanı, dolaylı olarak ise tüm vatandaşları ilgilendiren yeni asgari ücret rakamıyla ilgili süreç devam ediyor. Milyonlarca çalışanı doğrudan ilgilendiren asgari ücrette ara zam için ilk toplantı geçtiğimiz hafta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yapılmıştı. Asgari ücret için yapılan ilk toplantı yaklaşık 1 saat sürmüştü.

  Toplantı sonrasında işçi kesimini temsil eden Türk-iş heyetinin başındaki isim Veli Solak, "Türk-İş olarak talebimiz asgari ücretin günün şartlarına göre belirlenmesi. Bu aşamada herhangi bir rakam yok. Bayramdan önce bir an önce bitmesini istiyoruz. Yarın olabilir, hemen olabilir. Bizim Türk-İş olarak talebimiz bunun Türkiye Yüzyılı’na yakışır şekilde düzenlenmesidir. Masada herhangi bir rakam yok. Hayat koşullarına, enflasyona, zamlara uygun bir rakam ortaya çıkartılmalıdır" bilgisini vermişti.

  ASGARİ ÜCRET ARA ZAMMI İKİNCİ TOPLANTISI NE ZAMAN?

  Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zam oranını görüşmek üzere 19 Haziran'da saat 14.00'te ikinci toplantısını yapacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ev sahipliğindeki ikinci toplantıya, işçi kesimini temsilen Türk-İş, işveren kesimini temsilen Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) heyeti katılacak. Asgari ücrete Temmuz ayında ilk 6 aylık enflasyon farkına göre zam yapılacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow