hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bakan Işıkhan'dan asgari ücret ve çalışan emekliye ikramiye açıklaması

  Bakan Işıkhandan asgari ücret ve çalışan emekliye ikramiye açıklaması
  expand
  KAYNAK DHA

  Yıl sonu yaklaşırken milyonlar nefesini tuttu, vatandaşlar gelirleriyle ilgili son dakika açıklamalarını dikkatle takip ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da bu noktada kritik bir açıklama yaparak Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 3. toplantısının ne zaman yapılacağı ve çalışan emekliye 5 bin TL ikramiyelerine zaman yatırılacağı hakkında bilgi verdi. Işıkhan, asgari ücreti bu hafta içinde açıklamayı arzu ettiklerini söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun 3. toplantısı için, "Toplantı için henüz karar almış değiliz. Ekipler çalışıyor. İnşallah bu hafta içinde açıklamayı arzu ediyoruz . Bir rakam yok, komisyonumuz çalışıyor." dedi.

  Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Türkiye-Özbekistan Karma Ekonomik Komisyonu toplantısı öncesi basın mensuplarının asgari ücret komisyonunun çalışmalarına ilişkin sorularını cevapladı.

  Işıkhan, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun toplantısını gerçekleştireceğini ve en kısa sürede asgari ücreti açıklamayı planladıklarını söyledi. Işıkhan, toplantının ne zaman yapılacağı sorusuna, "Toplantı için henüz karar almış değiliz. Ekipler çalışıyor. İnşallah bu hafta içinde açıklamayı arzu ediyoruz" dedi. Bakan Işıkhan, "Bir rakam var mı?" sorusuna ise "Bir rakam yok, komisyonumuz çalışıyor. Yani sizinle şu an paylaşacak bir şeyimiz yok; çünkü o zaman Asgari Ücret Tespit Komisyonumuza haksızlık etmiş oluruz. Çalışıyorlar. Geldiği zaman da biz 3 taraf olarak yan yana geleceğiz, kararı verip, açıklayacağız" cevabını verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bakan Işıkhan, çalışan emeklilere 5 bin liralık ikramiye ödemesine ilişkin ise, "Bakanlık olarak da çalışmalarımızı hazırladık, Resmi Gazete'ye çıkar çıkmaz, en kısa sürede biz hazırlıklarımızı yaptık" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow