hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bakan Şimşek: Ekonomide rasyonel programla güven artıyor

  Bakan Şimşek: Ekonomide rasyonel programla güven artıyor
  expand

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonomi politikalarında yürütülen rasyonel program sayesinde ülkeye olan güvenin giderek arttığını söyledi. Uygun maliyetli ve uzun vadeli finansmana erişimin önemine değindi. Şimşek, "kalıcı refah, yüksek büyüme ve ilave dış kaynak için fiyat istikrarı olmazsa olmaz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ekonomi yönetiminin aldığı kararlar, uluslararası piyasalarda karşılık buluyor. Derecelendirme kuruluşları, Türkiye ekonomisine yönelik olumlu değerlendirmelerde bulunuyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonomi politikalarında yürütülen rasyonel program sayesinde ülkeye olan güvenin giderek arttığını söyledi.

  REEL SEKTÖRE YATIRIMCI İLGİSİ ARTTI

  Bakan şimşek, önde gelen ekonomilerin Türkiye'yi yatırım için radarına aldığını söyledi. İhracatçıların Körfez bölgesinden 277 milyon dolarlık kaynak sağladığını belirtti. Reel sektöre de yatırımcı ilgisinin arttığını vurguladı.
  Bakan Şimşek, fiyat istikrarının önemine de vurgu yaptı. "Kalıcı refah, yüksek büyüme ve ilave dış kaynak için fiyat istikrarı olmazsa olmaz." dedi.

  Bakan Şimşek, Orta Vadeli Program’ın piyasalara güven verdiğini ifade etti. Programın üç temel bileşeni olduğuna işaret etti. Enflasyonla mücadele, mali disiplin ve yapısal reformların yanı sıra dış kaynağın da önemini vurguladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow