Baykar dünyada 1. sırada! Haluk Bayraktar başarının sırrını açıkladı

Baykar dünyada 1. sırada! Haluk Bayraktar başarının sırrını açıkladı

Baykar dünyada 1. sırada Haluk Bayraktar başarının sırrını açıkladı
expand

Türkiye'nin savunma sanayii devi Baykar, dünya çapında en hızlı gelir artışına sahip firma oldu. Milli gururumuz, son zamanlarda sayısız başarıya imza attı. Baykar CEO'su Haluk Bayraktar, bu öykünün sırrını açıklarken yeni platformların da müjdesini verdi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Baykar, Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracı (SİHA) ihracatı ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Baykar, "dünyanın en büyük 100 savunma sanayi firması listesinde" en hızlı gelir artışı gören firma oldu. 

Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü (SIPRI), tarafından hazırlanan listede yakalanan başarıyı Baykar CEO'su Haluk Bayraktar şu sözlerle duyurdu:

"Başarının sırrı teknolojik odaklanmada. Bayraktar TB2 SİHA gibi yüksek teknolojiye sahip tek bir ürünü dünyanın en iyisi olacak şekilde geliştirerek başarı sağlıyoruz. Onlarca vasat seviye ürün yapacağımıza sadece bir tane niş ürüne odaklanarak dünyanın en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Savunma sanayisinde dünyanın ilk 100 firması arasında en hızlı gelir artışına sahip savunma sanayi firması haline geldik. 2022 yılında ise satışların yüzde 85'i ihracattan kaynaklandı. 2023 yılında ise ihracat gelirinin toplam satışlar içerisinde yüzde 90'dan fazla olmasını bekliyoruz. Bu başarıyı yeni platformlarımızla daha ileri noktalara taşıyacağız." dedi.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow