Black Friday 2019 ne zaman? Efsane Cuma ve Muhteşem Cuma aynı tarihte mi?

Black Friday 2019 ne zaman? Efsane Cuma ve Muhteşem Cuma aynı tarihte mi?

Yurt dışında Black Friday yani Kara Cuma indirimleri olarak bilinen günde binlerce üründe indirim gerçekleştiriliyor. Türkiye’de ise Efsane Cuma ve Muhteşem Cuma gibi farklı isimlerle yapılan indirim günlerinde indirimli ürünler alışveriş tutkunları ile buluşuyor. Peki, Black Friday olarak da bilinen Kara Cuma ne zaman Efsane Cuma ve Muhteşem Cuma ile aynı gün mü?

Black Friday 2019 için oldukça kısa bir süre kaldı. Dünyada ‘Kara Cuma’ adı ile gerçekleştirilen bu indirim günü her kasım ayının son Cuma günü yapılıyor. Dolayısıyla 2019 yılında Black Friday 28 Kasım 2019 Cuma gününe denk gelecek.


EFSANE CUMA NE ZAMAN?


Ülkemizde ise farklı mağazalar indirim günlerini farklı isimlerle ve farklı tarihlerde gerçekleştirebiliyor. Bu mağazalardan biri olan Hepsiburada, Efsane Cuma adını verdiği indirimleri 21-22 Kasım tarihlerinde yapacak.


MUHTEŞEM CUMA NE ZAMAN?


Muhteşem Cuma ile ilgili yeni bir açılama gelmemesi durumunda bu indirim gününün de 28 Kasım 2019 Cuma günü gerçekleştirilmesi bekleniyor.


BLACK FRİDAY NEDİR?


Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia'da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır. Walmart gibi ünlü mağazalar her yıl, kapılarını müşterilerine daha erken açmaktadırlar ve işçilerin mesaisi daha yoğun geçmektedir.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS