Devlet korumasındaki 1044 genç kamuya atanacak

Devlet korumasındaki 1044 genç kamuya atanacak

Devlet korumasındaki 1044 genç kamuya atanacak
expand
KAYNAK DHA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, devlet korumasında yetişen 1044 gencin kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edileceğini ve tercih işlemlerinin 15 Aralık'a kadar yapılabileceğini duyurdu.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın kuruluşlarında yetişmiş gençler, kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek. Bu doğrultuda hak sahibi 1044 kişi tercih işlemlerini 15 Aralık saat 23.59'a kadar 'www.turkiye.gov.tr' internet adresi üzerinden yapabilecek. Hak sahiplerinin işlemlerini gerçekleştirebilmek için e-Devlet Kapısı'na giriş şifresine sahip olması gerekiyor. Daha önce bu şifreyi edinen hak sahiplerinin yeniden şifre almalarına gerek bulunmuyor. E-Devlet Kapısı giriş şifresi bulunmayanlar PTT şubelerinden şifre alabilecek.

Ayrıca hak sahipleri, tercih kılavuzuna Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın internet sayfası 'www.aile.gov.tr' veya 'www.turkiye.gov.tr' adresinden ulaşabilecek. Bakanlık, devlet korumasında yetişmiş gençleri 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu uyarınca kamuda istihdam ediyor. Bu kapsamda yılda üç kez mayıs, eylül ve aralık aylarında kamu kurum ve kuruluşlarına atama yapılıyor.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow