hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  e-Devlet 1000 TL sosyal yardım başvurusu – Pandemi yardımı sorgula

  e-Devlet 1000 TL sosyal yardım başvurusu – Pandemi yardımı sorgula
  expand

  Corona virüsü tedbirlerine katkı sunulması amacıyla pandemi yardımları 3. faz ödemeleri de başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla 1000 TL sosyal yardım ödemeleri için 4 milyondan fazla başvurunun olduğunu söyledi. Başvuru sonuçları açıklandı. Ödemeler TC Kimlik numarasının son rakamına göre yapılmaya başladı. İşte, e-Devlet pandemi yardımı sorgulama sayfası…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamayla 1000 TL sosyal yardım başvurularına 4 milyondan fazla vatandaşın başvurduğunu söyledi. Öte yandan e-Devlet sosyal yardım yani pandemi başvurusu 3. faz ödemeleri başladı. Başvuruların başlamasıyla birlikte de sosyal yardım başvuru sonuçları da belli oldu. İşte, e-Devlet pandemi yardımı sorgulama sayfası…Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamayla 1000 TL sosyal yardım başvurularına 4 milyondan fazla vatandaşın başvurduğunu söyledi. Öte yandan e-Devlet sosyal yardım yani pandemi başvurusu 3. faz ödemeleri başladı. Başvuruların başlamasıyla birlikte de sosyal yardım başvuru sonuçları da belli oldu. İşte, e-Devlet pandemi yardımı sorgulama sayfası…

  E-DEVLET  SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU ŞARTLARI

  Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar alabilecek.
  5510 sayılı kanunun 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri yararlanamayacak.
  5510 sayılı kanunun 4/C maddesi kapsamındaki memurlar faydalanamayacak.
  Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelir veya aylık alanlar yani emekliler faydalanamayacak.
  İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar yararlanamayacak.
  İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalananlar yararlanamayacak.
  Ödemenin zamanı ve şekli değerlendirmeler sonrasında açıklanacak.

  SORGULAMA VE BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

  KİMLER NE ZAMAN BAŞVURU YAPABİLİR?

  e-Devlet’te yer alan bilgilere göre vatandaşların başvurularını gerçekleştirebilecekleri günler TC Kimlik numarasının son rakamlarına göre şöyle:

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  0 olan vatandaşlarımızın Pazartesi,
  2 olan vatandaşlarımızın Salı,
  4 olan vatandaşlarımızın Çarşamba,
  6 olan vatandaşlarımızın Perşembe,
  8 olan vatandaşlarımızın Cuma
  Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

  PANDEMİ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  e-Devlet üzerinden TC kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapan kişi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ait işlemleri seçebilir buradan da “Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu” seçeneğini işaretleyebilirler. Karşılarına çıkan formu dolduran kişilerin başvurusu tamamlanmış olacak. Ödemelerin ne zaman gerçekleştirileceği ise önümüzdeki günlerde değerlendirmenin tamamlanmasıyla birlikte açıklanacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow