hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Emekli bayram ikramiyesi 2023 ne kadar oldu?

  Emekli bayram ikramiyesi 2023 ne kadar oldu
  expand

  Ramazan ayına girilmesiyle bayram ikramiyeleri sorgulamaları arttı. Yılda iki kez verilen bayram ikramiyesinin ilki Ramazan Bayramı'nda ödenecek. Emekli bayram ikramiyesi geçtiğimiz bayramda 1100 TL verildi. Peki, Emekli bayram ikramiyesi 2023 ne kadar oldu? İşte 2023 yeni emekli ikramiyesi miktarı...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Emeklilerin Nisan ve Haziran ayında alacakları bayram ikramiyesi ile ilgili kritik görüşme bugün gerçekleşti. Görüşmede emekli ikramiyesi için yapılacak zam konusu da konuşuldu. 2023 yılında geçerli olacak emekliye bayram ikramiyesi miktarı belli oldu. 

  Milyonlarca EYT'liyi de ilgilendiren emeklilerin bayram ikramiyesi ödemelerinin 2023 yılı için ilk Nisan ayında Ramazan bayramı öncesinde yapılacak. İkinci bayram ikramiyesi ise Haziran ayında Kurban Bayramı öncesinde yapılacak. Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ödemesinin 21 Nisan'dan önceki hafta hesaplara yatırılması bekleniyor.

  EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLDU?

  AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emeklilerin bayram ikramiyesinin 2 bin TL olduğunu duyurdu. 

  Elitaş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  "EYT’lilerden yıl sonuna kadar 2 milyon 250 bin kişi emekli olduğunu düşünürsek .5 milyon daha gelirse 15 milyon kişi 2 bin liralık bayram ikramiyelerinden faydalanmış olacaklar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kamuoyunda soru işaretleri var. Kanun teklifi TBMM’de yasalaşıp Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren Türkiye’de 7500 liranın altında maaş olmayacak."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow