2020 Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar olacak ve ne zaman yatacak?

2020 Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar olacak ve ne zaman yatacak?

2020 Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar olacak ve ne zaman yatacak?

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ile ilgili son dakika bilgilendirmesi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan gelmişti. Bakan Selçuk SSK ve Bağ-Kur emekli ikramiyesinin ne zaman verileceğini duyurdu. Peki, 2020 emekli bayram ikramiyesi ne kadar ödenecek?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde verilen bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada ödemelerin hangi tarihte gerçekleşeceğini duyurdu. İşte SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin ikramiyelerini alacakları o tarihler…

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, emekli ve hak sahiplerinin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı ikramiyelerinin emekli aylıkları ile birlikte hesaplara yatırılacağını bildirdi. 

Selçuk, zamlı temmuz aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK'lı emekliler için 17-26 Temmuz'da, Bağkur'lu emekliler için de 25-28 Temmuz'da aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacağını kaydetti.

TEMMUZ FARKI, AĞUSTOS AYLIĞI VE BAYRAM İKRAMİYESİ BİR ARADA ÖDENECEK

Bakan Selçuk ayrıca emekli sandığı kapsamında olanların ağustos ayı aylıklarının, Kurban Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle temmuz aylık farkının, ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin birlikte ödeneceğini belirtti. 

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, "Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum" dedi.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

Ramazan Bayramı öncesinde emeklilere 1000 TL’lik ikramiye ödemesi gerçekleşmişti. Bu ücrette bir değişiklik yapılmaması durumunda Kurban Bayramı öncesinde de 1000 TL’lik ödemenin gerçekleşmesi bekleniyor.