ekonomi haberleri

Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? Gözler Kurban Bayramı ikramiyesinde

Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? Gözler Kurban Bayramı ikramiyesinde

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? 2020 Kurban Bayramı öncesinde tıpkı Ramazan Bayramı öncesinde olduğu gibi emeklilere ikramiye yatacak. Bu nedenle milyonlarca emekli bu sorunun cevabını merak edip araştırıyor. Peki, emekli Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte, merak edilen soruların cevabı...

Kurban Bayramı öncesinde milyonlarca emekli, "Emekli Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak?" sorusunun cevabını merak edip araştırıyor. Bilindiği üzere son üç yıldır emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ikramiye yatırılıyor. Bu yıl ikramiyelerin ne zaman yatırılacağını ise Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı. İşte, 2020 Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ödenme tarihi...

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, emekli ve hak sahiplerinin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı ikramiyelerinin emekli aylıkları ile birlikte hesaplara yatırılacağını bildirdi. 

Selçuk, zamlı temmuz aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK'lı emekliler için 17-26 Temmuz'da, Bağkur'lu emekliler için de 25-28 Temmuz'da aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacağını kaydetti.

TEMMUZ FARKI, AĞUSTOS AYLIĞI VE BAYRAM İKRAMİYESİ BİR ARADA ÖDENECEK

Bakan Selçuk ayrıca emekli sandığı kapsamında olanların ağustos ayı aylıklarının, Kurban Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle temmuz aylık farkının, ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin birlikte ödeneceğini belirtti. 

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, "Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum" dedi.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

Ramazan Bayramı öncesinde emeklilere 1000 TL’lik ikramiye ödemesi gerçekleşmişti. Bu ücrette bir değişiklik yapılmaması durumunda Kurban Bayramı öncesinde de 1000 TL’lik ödemenin gerçekleşmesi bekleniyor.

günün özeti

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS