hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  EPDK'dan deprem bölgesi akaryakıt istasyonlarının yükümlülüklerine erteleme

  EPDKdan deprem bölgesi akaryakıt istasyonlarının yükümlülüklerine erteleme
  expand
  KAYNAKİHA

  EPDK, “Akaryakıt istasyonlarının yükümlülükleri 30 gün süre ile ertelenmiştir” açıklaması yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), depremden zarar gören akaryakıt istasyonlarının otomasyon sistemlerine ilişkin mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerini 30 gün süre ile ertelediğini bildirdi.

  EPDK’dan yapılan açıklama göre deprem bölgelerindeki gerekli önlemlerin hızla alındığı belirtilerek, “Bugün merkez üssü Kahramanmaraş başta olmak üzere ülkemizin Doğu, Güney Doğu ve Akdeniz Bölgelerinde yer alan 10 ilimizi etkileyen deprem nedeniyle, bölgedeki vatandaşlarımızın ve kamu görevlilerinin akaryakıt temininde zorluk yaşanmaması için Kurumumuz tarafından gerekli önlemler hızla alınmıştır. Bu çerçevede depremden zarar gören ya da etkilenen bütün akaryakıt istasyonlarının otomasyon sistemlerine ilişkin mevzuattan kaynaklanan yükümlülükleri 30 gün süre ile ertelenmiştir.

  İlgili bütün akaryakıt dağıtıcı ve bayii dernekleri ile görüşülerek deprem bölgesinde herhangi bir akaryakıt ikmal sorunu yaşanmaması için bütün tedbirler alınmıştır ve süreç Kurumumuz tarafından titizlikle takip edilecektir” ifadelerine yer verildi.
  Yapılan açıklamada, deprem bölgesinde elektrik kesintisi yaşanmaması, muhtemel bir kesinti halinde sorunun hızla giderilebilmesi için ilgili bütün dağıtım ve tedarik şirketleri ile görüşüldüğü bildirilerek, “Bölgedeki görevli tedarik şirketleri, üretim santralleri ve OSB’lere ait enerji şirketlerinin avans ödeme, dengesizlik ve teminat yükümlülükleri 30 gün süre ile ertelenmiştir. Kurum olarak depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aziz milletimizin başı sağ olsun” ifadeleri kullanıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow