hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  FED faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? FED faiz toplantı tarihi 2023!

  FED faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak FED faiz toplantı tarihi 2023
  expand

  ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı için toplantı takvimi belli oldu. Buna göre; FED, 2023 yılının ilk faiz toplantısını 31 Ocak ve 1 Şubat tarihlerinde gerçekleştirdi. Peki, yeni FED faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? İşte FED faiz toplantısı tarihi 2023...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD Merkez Bankası'nın yeni yıl için atacağı adımlar açısından faiz kararı dünya piyasasını ilgilendiriyor. 2023'ün ikinci FED faiz toplantısının tarihi araştırılmaya başlandı. FED toplantı takvimine göre 8 faiz toplantısı yapılacak. FED'in 2023 yılında, Şubat, Mart, Mayıs, Haziran, Temmuz, Eylül, Kasım ve Aralık ayında toplanacak.

  FED ŞUBAT AYI FAİZ KARARI

  Politika faizi 25 baz puan artırılarak yüzde 4,50-4,75 aralığına yükseltildi. Banka artış hızını yavaşlatmış olsa da faiz son 16 yılın en yüksek seviyesine çıktı. Yılın ilk faiz kararının ay başında açıklanmasının ardından gözler yılın ikinci toplantısına çevrildi. Toplantısı sonrası açıklanacak olan ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararına çevrildi.

  FED FAİZ KARARI 2023 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  2023'ün ikinci FED faiz toplantısı 21-22 Mart tarihlerinde yapılacak. FED Başkanı Powell'ın 22 Mart akşamı saat 21.00 civarı 2023 Şubat ayı FED faiz kararını açıklaması bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow