hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gıda fiyatları, Euro Bölgesi ÜFE'si ve ABD istihdamı... Yurt dışı piyasalarda veri gündemi yoğun

  Gıda fiyatları, Euro Bölgesi ÜFEsi ve ABD istihdamı... Yurt dışı piyasalarda veri gündemi yoğun
  expand

  Haftanın son işlem gününde piyasaları yurt dışında yoğun, yurt içinde seyrek veri gündemi bekliyor. Son dönemin en ciddi düşüşünü gösteren gıda fiyatları, Euro Bölgesi ÜFE’si ve ABD tarım dışı istihdam verileri açıklanacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) para ve banka istatistikleri haftalık verileri saat 14:30’da yayımlanacak. TCMB haftalık bülteninde rezervlerle beraber yurt dışı ve yurt içi yerleşiklerin pozisyonu gözlenecek. Veri Zafer Bayramı nedeniyle dün yerine bugün açıklanıyor.

  Aynı saatte Merkez Bankası finans dışı firma net döviz pozisyonu verilerini de açıklayacak.

  Son 4 aydır düşen ve Temmuz ayında son 10 yılın en sert inişini gerçekleştiren FAO gıda fiyatları endeksinin yeni rakamları da bugün saat 11:00’de açıklanacak.

  Günün en önemli verilerinden ECB’nin dikkatle takip ettiği Euro Bölgesi üretici fiyat endeksi (ÜFE) rakamları saat 12:00’de gelecek. Bölgede üretici fiyatları en son yıllık yüzde 35,8 seviyesine ulaşmıştı.

  Haftanın en önemli verisi olarak ABD tarım dışı istihdam verisi saat 15:30’da yayımlanacak. Veri emtia, altın, para ve kripto para piyasalarında merakla bekleniyor. En son veride beklentilerin iki katı seviye ile tarım dışı istihdam ekonominin yavaşladığı şüphelerini azaltmıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow