hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hafta içi BİM, A101, ŞOK, Onur Market çalışma saatleri | BİM açılış saati kaç, A101 kaçta açılıyor, kaçta kapatıyor? ŞOK kaça kadar açık?

  Hafta içi BİM, A101, ŞOK, Onur Market çalışma saatleri | BİM açılış saati kaç, A101 kaçta açılıyor, kaçta kapatıyor ŞOK kaça kadar açık
  expand

  Kısmi kapanma genelgesi sonrası BİM, A101, ŞOK ve Onur Market çalışma saatleri yeniden güncellendi. Tedbirler nedeniyle hafta içi ve hafta sonu açılış ve kapanış saatleri düzenlendi. Peki, BİM, A101, ŞOK, Onur Market kaçta açılıyor? Marketler kaça kadar açık ve ne zaman kapatıyor?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Koronavirüs tedbirleri kapsamında yayınlanan kısmi kapanma genelgesinde zincir marketleri yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Hafta sonu tüm marketler aynı saatte açılacak olsa da hafta içi zincir marketlere özel açılış saati belirlendi. Peki, BİM, A101, ŞOK ve Onur Market gibi zincir marketler ne zaman açılacak?

  HAFTA İÇİ BİM, A101, ŞOK, ONUR MARKET KAÇTA AÇILIYOR, KAÇA KADAR AÇIK?

  Genelgede yer alan bilgilere göre “Sokağa çıkma kısıtlamasındaki sürelere uymak için tüm işyerlerinin (istisna getirilenler hariç) çalışma saatleri hafta içi günlerde 07.00-18.00 saatleri arası olarak belirlenecek. Zincir marketler ise saat 10.00’da açılacak.”

  Dolayısıyla zincir marketler hafta içi saat 10:00’da açılacaklar ve en fazla 18:00’e kadar açık kalacaklar.

  İstanbul'da ise zincir marketler saat 17:30'da kapatacaklar. Bu nedenle İstanbul'da BİM, A101, ŞOK gibi marketler hafta içi de 17:30'da kapatacaklar.

  HAFTA SONU ONUR MARKET, BİM, A101 VE ŞOK KAÇTA AÇILACAK?

   Kısmi kapanma genelgesinde yer alan ifadelere göre “Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yani hafta sonu BİM, A101, ŞOK ve Onur Market dahil olmak üzere tüm marketler 10:00-17:00 arası açık olacaklar.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow