hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Haziran ayı destek ödemeleri hesaplara yatırılıyor

  Haziran ayı destek ödemeleri hesaplara yatırılıyor
  expand

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması amacıyla 887 milyon lira tutarındaki Haziran ayı Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesini hesaplara yatıracaklarını belirtti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocuklara yönelik hizmetlere özel önem verdiklerini ve onların farklı ihtiyaçlarını gözeterek hizmetleri çeşitlendirdiklerini belirtti.

  Göktaş, yazılı açıklamasında, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ile çocukları ailelerinin yanında ve sosyal çevrelerinde desteklediklerini ifade etti. Çocukların milli değerlere sahip, kendine güvenen, eğitimli ve sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için yoğun çaba harcadıklarını vurgulayan Göktaş, "Aile odaklı sosyal hizmet modelleri ile çocukların öncelikli olarak aile şefkati ve sıcaklığıyla yetişebilmeleri için gayret gösteriyoruz" dedi.

  Ayrıca, çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması amacıyla Haziran ayına ilişkin 887 milyon TL tutarındaki Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesinin hesaplara yatırılacağını açıkladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow