hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Horoz Lojistik halka ne zaman arz oluyor?

  Horoz Lojistik halka ne zaman arz oluyor
  expand

  Horoz Lojistik'in halka arzı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Şirket, planlanan halka arz ile ek satış dahil yüzde 27,19 oranında payını halka açmayı hedefliyor. Halka arz için talep toplama tarihlerinin 29-30-31 Mayıs 2024 olarak belirlendiği duyuruldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Basın toplantısında halka arz sürecine dair açıklamalarda bulunan Horoz Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Horoz, “Saydamlık, hesap verebilirlik, sürdürülebilirlik konusunda attığımız adım ve geldiğimiz noktayı halka açılarak kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz" dedi.

  Horoz, izahnamelerinde de belirttikleri gibi halka arzdan gelecek fonları kullanacakları üç temel alan olduğuna dikkati çekerek, şu ifadeleri kullandı:

  "Bir tanesi, büyük hacimlerde depolarımız var ve buralardaki aydınlatma, mekanizasyon ve iş makinaları tamamen elektrikle çalışıyor. Onun için sürdürülebilirlik ve çevre vizyonumuz çerçevesinde bir güneş enerjisi santrali yapmayı planlıyoruz. Bununla birlikte depolarımızdaki elektriği de kendimiz üretmiş olacağız. Öte yandan e-ticarete dönük robotik otomasyonlu depolardan yapmaya başladık. Ülkenin en hızlı, tam otomasyonlu çalışan deposunu yaptık. Bunu devam ettiriyoruz. Halka arzdan gelecek fonun bir kısmını da işletme sermayemizi artırmak için kullanacağız. Böylece daha fazla müşteriye hizmet verecek sermaye yapısını oluşturacağız. “

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow