hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İşsizlik maaşı 2023 ne kadar oldu? Temmuz ara zammı oranına göre işsizlik maaşı miktarı!

  İşsizlik maaşı 2023 ne kadar oldu Temmuz ara zammı oranına göre işsizlik maaşı miktarı
  expand

  Milyonlarca asgari ücretli çalışanın merakla beklediği temmuz ara zammı, hükümet, işçi ve işveren kesimini temsil eden üyelerin katıldığı 3. toplantının ardından belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Temmuz ayı asgari ücret ara zammını açıkladı. Asgari ücret 2023 Temmuz ayı ara zammının 11.402 lira olarak açıklanmasının ardından nelerin fiyatı değişecek merak ediliyor. Yeni asgari ücrete yüzde 34,04 zam gelmesi ile birlikte birçok kalemde değişiklik oldu. İşte İşsizlik maaşı detayları...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zam oranını belirleme çalışmaları kapsamında bugün 3. kez toplandı. Toplantının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan asgari ücret zammını açıkladı. Asgari ücret yüzde 34,4 artışla 11 bin 402 TL oldu. Yeni asgari ücretin belirlenmesi ile birlikte birçok kalemde değişiklik oldu. Kıdem tazminatı, işsizlik maaşı, GSS primi, 65 yaş aylığı, engelli aylığı ve isteğe bağlı sigorta primleri de arttı.

  İŞSİZLİK MAAŞI NE KADAR OLDU?

  Çalışanın ortalama brüt kazancının yüzde 40’ı kadar Işsizlik Maaşı ödeniyor. En fazla işsizlik ödeneği ise aylık brüt asgari ücretin yüzde 80’ini geçemiyor. Yeni asgari ücrete yüzde 34,04 zam yapıldı. En düşük işsizlik maaşı 5324 lira, en yüksek de 10 bin 650 lira olarak ödenecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow