hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kamu bankaları kredi desteği! Kredi faiz oranları düştü mü?

  Kamu bankaları kredi desteği Kredi faiz oranları düştü mü
  expand

  Kamu bankaları yani Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank araç, tatil ve konut kredileriyle ilgili önemli düzenlenmeye gitti. Peki, tatil, konut ve araç kredisi faiz oranları düştü mü? İşte, Kamu bankaları tarafından yapılan kredi desteği ile ilgili merak edilen detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kredi desteği daha doğrusu kamu bankaları kredi desteği ile ilgili alınan yeni kararlar kamuoyuyla paylaşıldı. Peki, kamu bankaları kredi desteği nedir? Konut ve araş kredisi faiz oranları düştü mü? İşte, merak edilen kredi desteği ile ilgili merak edilenler…

  KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ MÜ?

  Birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı sunulacak.

  Bu tarihi imkandan daha geniş kesimlerin istifade edebilmesi için müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırılmış olup; üç büyük ilimizde (İstanbul, Ankara ve İzmir)  krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirlerimiz için ise en fazla 500 bin TL’ye kadar kredi kullandırılabilecektir. Kredi kullanımında %10’dan başlayan, düşük özkaynak/peşinat oranı uygulanacak.

  Bu kapsamda birinci el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık %0,64 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Konut Kredisi başvuruları 2 Haziran’dan itibaren şubelerden yapılacak.

  ARAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ MÜ?

  Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi – Katkı Paylı

  Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır km binek araç (motosiklet dahil)  veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilerimize firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık %0,49 - %0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak.

  İkinci El Taşıt Kredisi

  İkinci el binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilerimize %0,82 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak. Azami 6 Ay Ödemesiz toplam azami 60 Ay Vadeli 2. El Binek Otomobil ve Ticari Taşıt Kredilerinde azami limit 150 Bin TL olacak.

  Kredi tutarı kasko değeri üzerinden özkaynak/yabancı kaynak üzerinden hesaplanacak olup, 7 yaşa kadar olan taşıtlar kredilendirilecek.

  1.El ve 2.El tüm Taşıt Kredilerinde asgari özkaynak ve azami vade yasal sınırlamaları uygulanıyor.

  Taşıt Kredisi Paketi için başvurular 5 Haziran’dan itibaren şubelerden yapılacak.

  TATİL KREDİSİ FAİZ ORANI DÜŞTÜ MÜ?

  Tatil yapmak isteyen ve ilgili banka aracılığı ile maaş alan emekli ve çalışan müşterilerin tatil ve seyahat giderlerinin finansman ihtiyacının uygun şartlarda sağlanmasının yanı sıra, turizm sektörünü desteklemek amacıyla;

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bankalarla anlaşma yapacak seyahat acentelerine tatil paketi satın almak için başvuran müşterilerimize 10.000 TL’ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile uygun şartlarda finansman imkanı sunulacaktır. Söz konusu kredinin 1. ve 2. taksitleri ilgili firma ve banka tarafından ödenecek; müşterilerimizin taksit ödemesi 9 ay sonra başlayacaktır. Bu kapsamda müşterilerimizin kullanacağı kredinin faizi aylık %0,67 oranına denk geliyor.

  Uygulamaya dahil olacak firmalar Bankaların web sitesinde yayımlanacaktır.

  Tatil Destek Kredi Kartı Uygulaması

  Seyahat acenteleri ile yapılacak anlaşmalarla vatandaşlarımıza tatil paketlerini, kredi kartlarıyla 3 ay ödemesiz, devamında 15 taksitle ödeme ile toplam 18 ay peşin fiyatına, faizsiz satın alabilmeleri sağlanacaktır. Üye işyeri kampanya anlaşması yapılan firmalar bankaların web sitesinde yayımlanacaktır.

  Tatil Destek Kredi Paketine başvuru tarihi ve kanalı ise bu hafta içerisinde açıklanacak.

  Diğer taraftan;

  Kamu bankaları tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında uygulamaya alınan Bireysel Temel İhtiyaç Destek kredisinden yaklaşık 7 milyon vatandaş istifade etmiş ve 40 milyar TL’ye yakın finansman imkanı kullandırıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Söz konusu kredi paketi ile son iki ayda rekor seviyede bireysel kredi kullandırımı yapılmış olup, Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvuruları sona erdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow