Kebapçı Selahattin'in Etiler şubesi için kaçak yapı iddiası

  1. Ekonomi
Kebapçı Selahattin'in Etiler şubesi için kaçak yapı iddiası
Kebapçı Selahattin'in Etiler şubesi için kaçak yapı iddiası

Fatih Terim'le yaşadığı kavga sonrası tanınan Selahattin Aydoğdu'nun Etiler'de bulunan kebap salonu binasının kaçak yapı olduğu iddia edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi Hüseyin Sağ, kebap salonunun kaçak işletilmesi ile ilgili soru önergesi verdi. Söz konusu kebap salonu binasının yıkılarak işletme ruhsatının iptal edilmesi istendi.

İBB Meclis Üyesi Hüseyin Sağ, Etiler Nispetiye Caddesi’nde bulunan Yüz Evler Kebap salonun kaçak binada faaliyet gösterdiği iddiasını gündeme getirdi. Hüseyin Sağ, anılan yer ile ilgili İBB’ye soru önergesi verdi.

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre; önergede özetle: “Tip proje olarak inşa edilmiş binanın yapısı yasa dışı bir biçimde bozulmuş. Binanın bahçesi yan taraftaki arsanın tamamı kapatılarak adeta pergoladan yeni bir yapı yapılmış. Kapı girişi de pergoladan verilmiş ana binadan değil dolayısı ile kaçak pergoladan dolayı komşu mesafeleri de ihlal edilmiş” dedi.

Onaylı projeye aykırı imalat 

İBB Meclis Üyesi Sağ, anılan caddedeki binaların, bodrum, giriş kat ve normal kattan oluştuğuna işaret ederek şöyle denildi: “Şikâyet konusu bina çatı katı eklentisi de yapmış. Pergola plan notlarına da aykırı… Hemen yanındaki binalara bakıldığında durum daha da net olarak görünüyor. Onaylı projesine aykırı imalat yapılmıştır ve imar kirliğine sebep vermektedir ve bu suçtur.”

Yıkım ve para cezası 

Onaylı projeye aykırı imalat yapıldığını öne süren Sağ önergesinde “Onaylı projesine aykırılık varsa belediye encümeni yıkım ve para cezası versin. İskân belgesi ve işletme ruhsatı iptal edilsin” talebinde bulundu. Sağ, İBB’ye verdiği önergenin yanı sıra İstanbul 3 Nolu Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurumu’na da anılan yer ile ilgili başvuruda bulundu. Başvuruda “Tarafınızdan onaylanan restorasyon projesine tüm aykırılıkların tespit edilmesi…” talebinde bulunuldu.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS