hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kripto para borsası BtcTurk'e siber saldırı

  Kripto para borsası BtcTurke siber saldırı
  expand

  Kripto para borsası BtcTurk, 22 Haziran'da siber saldırıya uğradığını açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Saldırıda 10 kripto paranın sıcak cüzdanları etkilenirken, soğuk cüzdanların güvende olduğu belirtildi. Kontrol dışı çekimler sonrası kullanıcı varlıklarının etkilenmediği bildirildi.

  İŞTE İLK AÇIKLAMA

  BtcTurk tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “ Ekiplerimiz 22 Haziran 2024 tarihinde platformumuzdan kontrol dışı çekimler yapılmasına sebep olan bir siber saldırı yaşandığını tespit etmiştir. Söz konusu siber saldırıdan sadece 10 adet kriptoparanın sıcak cüzdanlarındaki bakiyelerin bir kısmı etkilenmiş olup, varlıkların çok büyük bir kısmının tutulduğu soğuk cüzdanlarımız güvendedir.

  BtcTurk’ün finansal gücü bu saldırıdan etkilenen tutarlarının çok üstünde olup, kullanıcı varlıkları bu kayıplardan etkilenmeyecektir.

  Ekiplerimiz konuyla ilgili detaylı araştırmaları gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda resmi makamlar ile de iletişime geçilmiştir. Tedbir olarak kriptopara yatırma ve çekme işlemleri durdurulmuş olup çalışmalarımız en kısa sürede tamamlandıktan sonra kullanıma açılacaktır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu süreçte gösterdiğiniz anlayış için teşekkür eder, konuyla ilgili tüm gelişmeleri sizlerle paylaşacağımızı bildiririz."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow