Bitcoin hedef büyüttü

Bitcoin hedef büyüttü

Bitcoin hedef büyüttü

Bitcoin bugün 23.000 doları geçerek iki hafta içinde yüzde 30'luk bir ralliye ulaştı. Bu ay neredeyse yüzde 40 artan lider kripto para Ekim 2021'den bu yana en iyi aylık performansını gösteriyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bitcoin'in (BTC) Ocak 2023 rallisi, analistlerin en son 2022 ortalarında görülen daha yüksek değerlere odaklanmasına neden oldu.

Kripto para birimi, yüzde 40 artarak 23.000 dolara yükseldi ve bu, Ekim 2021'den bu yana en hızlı kazancı oldu.

Sonbahar aylarında Kripto borsası FTX'in iflasından kaynaklanan düşüş ile yatırımcıları endişelendiren piyasa yeniden dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

Avrupa gaz fiyatları düşüşü hızlandırdı

Avrupa gaz fiyatları düşüşü hızlandırdı

Fairlead Strategies'in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton,  "Bitcoin, keskin rahatlama rallisini genişletti ve direnci 21.000 dolara yaklaştırdı" dedi. "Bir sonraki direnç daha önemli, Ağustos'un yükseğinde 25.000 dolarda." dedi.

Coinbase kurumsal araştırma başkanı David Duong'a göre, 25.000 dolara doğru herhangi bir yükseliş, geleneksel risk varlıklarına bağlı.

Geleneksel risk varlıkları, son iki işlem gününde yeniden denge kazandı; teknoloji hisseleri, durgunluk endişelerinin azalması ve ABD Merkez Bankası'nın daha az agresif olmasıyla yol açtı. Yatırımcılar , Fed'in sıkılaştırma hızını 1 Şubat'ta 25 baz puanlık artışa yavaşlatacağı konusunda neredeyse hemfikir.

BITCOIN MADENCİLERİ DAHA FAZLA YÜKSELİŞ BEKLİYOR

Öte yandan Kripto para borsası Bitfinex'teki analistler tarafından izlenen zincir üstü akışları, madenci adreslerinden borsaların sahip olduğu cüzdanlara aktarılan bitcoin miktarının çok yılın en düşük seviyelerine düştüğünü gösteriyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bitfinex analistleri madenci satışların son 3 yılın en düşük seviyesine ulaştığını vurgulayarak "Bu, madencilerin artık ya çoktan geçiş yaptıklarının ya da bir satın alma baskısı kaynağına geçiş sürecinde olduklarının potansiyel bir göstergesi. "Madenciler daha fazla artış bekledikleri için Bitcoin'lerini tutuyorlar" dedi.

Madenciler, jeton şeklinde "ödüller" karşılığında herhangi bir Blockchain ağına bilgi işlem gücü sağlayan varlıklardır. Bu ödüller, oldukça yoğun olan operasyonel maliyetleri karşılamak için madenciler tarafından sürekli olarak satılır. Bazı madenciler geçen yıl iflas başvurusunda bulundu ve varlıklarını tasfiye ederek piyasadaki satış baskısına katkıda bulundu.

Azalan madenci satışları, madeni para yapmaktan sorumlu olanlardan daha zayıf satış baskısı anlamına gelir ve genellikle yükseliş olarak görülür.

Ancak Bitfinex analistleri, tüccarların genel piyasadaki düşük likidite nedeniyle son kazançlardan kar elde etmesi nedeniyle son fiyat artışının yönünü tersine çevirebileceğini söyledi.