hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kripto paralarda ABD borç limiti düşüşü

  Kripto paralarda ABD borç limiti düşüşü
  expand

  Bitcoin, 26.000 ABD dolarının biraz üzerinde işlem görürken, diğer tüm ilk 10 sabit olmayan kripto para birimi de kayıplar kaydetti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yatırımcılar devam eden ABD borç tavanı görüşmelerini ve yayınlanan son Federal Rezerv toplantı tutanaklarını değerlendirirken, makroekonomik ortamdaki belirsizlik genel kripto piyasası düşüşüne katkıda bulundu. Bitcoin, 26.000 ABD doları yakınına kadar geriledi.

  Ether, son 24 saatte yüzde 4,07 düşerek geçen haftaya göre yüzde 2,79 düşerek 1.773 ABD dolarına indi.

  Belçika merkezli kripto piyasası üreticisi Keyrock'ta APAC iş geliştirme başkanı Justin d'Anethan, "ABD borç tavanı müzakereleri ve Fed'in faiz oranları konusundaki duruşu hakkındaki karamsarlığın önderliğinde risk varlıkları genel olarak düştü" dedi.

  D'Anethan, "Özellikle kripto ile ilgili olarak, ironik bir şekilde, büyük ölçüde olumsuz bir anlatı yok, bu nedenle trend, herhangi bir endüstri sorunu tarafından değil, makro duyarlılık tarafından yönetiliyor" diye ekledi.

  Stablecoin olmayan ilk 10 kripto arasında en çok kaybeden Solana oldu. Solana son 24 saatte yüzde 4,95 düşerek 18,9 ABD dolarına indi ve hafta boyunca yüzde 10,08 kayıp kaydetti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow