hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ripple'dan ABD'ye düzenleme uyarısı

  Rippledan ABDye düzenleme uyarısı
  expand

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ‘kafa karıştırıcı’ kurallar nedeniyle daha fazla kripto şirketinin ABD’den ayrılabileceğini söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD'li blok zinciri ve kripto para hizmetleri şirketi Ripple’ın CEO’su ABD’deki “kafa karıştırıcı” düzenlemelerin, Ripple gibi şirketler ülke dışında işe alım ve yatırım yapmak istediği için daha fazla kripto şirketini ABD’den ayrılmaya iteceğini söyledi.

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse CNBC’ye özel bir röportajda, “Avrupa gerçekten liderlik sağladı" dedi ve BAE, İngiltere ve Singapur gibi ülkelerin dijital varlıkları nasıl düzenleyecekleri konusunda netlik sağladığını söyledi.

  Garlinghouse yaptığı açıklamada, "Bu, girişimcilerin ve yatırımcıların düzenleyicilerle yapıcı bir şekilde ilişki kurmasına izin veren yol kurallarının geçmesine izin veriyor” dedi ve “Açıkçası, bu nedenle girişimcilik ve yatırımın diğer yetki alanlarına aktığını görüyorsunuz ve kesinlikle Avrupa, ABD’de var olan kafa karışıklığından önemli ölçüde yararlandı” diye ekledi.

  CEO'nun yorumları, kripto firmasının ABD düzenleyicilerinin Ripple ve kripto borsası Coinbase gibi şirketlere sert bir şekilde baskı uyguladığı bir dönemde, bir İsviçre kripto saklama hizmetleri firması olan Metaco’yu satın aldığını açıklamasının ardından geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Metaco’nun satın alınmasının, Ripple’ın ürün grubunu genişletmesi ve Citi ve BNP Paribas’yı içeren çekici bir müşteriye erişmesine izin vermesi bekleniyor.

  Garlinghouse, “Bugün müşterilerimizi büyütmeye çalıştığımız yere göre Metaco’nun mükemmel bir uyum olduğunu düşünüyoruz” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow