hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SEC: Binance hayali işlem yaptı

  SEC: Binance hayali işlem yaptı
  expand

  SEC'e göre Binance US'in bazı kripto alım - satım işlemleri bir ilüzyondu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD'nin sermaye piyasası denetim, gözetim kurumu SEC'in iddiasına göre, kriptopara devi Binance'nin ABD'deki bağlı ortaklığı Binance US'in faaliyete geçtiğindeki işlemlerinin bir bölümü "ilüzyon"du.

  SEC, Bilance CEO'su Zhao ve Binance.US'nin düzinelerce işlem hacmi kullanarak işlem hacimlerini şişirdiğini iddia ediyor

  Zhao tarafından kontrol edilen ve varlığı daha önce ortaya çıkan bir İsviçre ticaret şirketi olan Sigma Chain tarafından tutulan kullanıcı hesapları
  WSJ tarafından rapor edildi.

  SEC bu işlemleri kimin gerçekleştirdiğini belirtmedi. Regülatör, birkaç Binance çalışanının Zhao'nun yönlendirmesiyle Sigma Chain'in operasyonlarını gerçekleştirdiklerini savundu.

  SEC, platformun Eylül 2019'da faaliyete geçmesinin ertesi günü, Sigma Chain hesapları ve Zhao ie kıdemli çalışanların sahip oldukları hesaplar arasındaki işlemler işlem hacminin yaklaşık %70'ini oluşturdu.

  "SEC'in yıkama ticaretine ilişkin iddialarının tamamen temelsiz olduğuna ve aşağıdaki hususlara dayandığına kuvvetle inanıyoruz" diye konuşan Binance.US Sözcüsü, gerçeklerin temelden yanlış anlaşıldığını ve ilgili yasanın yanlış uygulandığını söyledi. Sözcü. ne Zhao ne de Binance'nin "yıkama ticareti" içinde girmediklerini veya buna tolerans göstermediklerini vurguladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow