hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kripto paralarda hack’lenme devam ediyor: Nomad XYZ’den yaklaşık 200 milyon dolar çalındı

  Kripto paralarda hack’lenme devam ediyor: Nomad XYZ’den yaklaşık 200 milyon dolar çalındı
  expand

  Kripto paralar alanında milyonlarca dolara karşılık gelen bir hacklenme daha meydana geldi. Kripto para birimlerini bir blok zincirinden diğerine aktarmak için kullanılan köprü Nomad XYZ hack’lendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dijital varlıkları Ethereum Sanal Makine zincirleri arasında aktarmak için tasarlanmış bir zincirler arası köprü olan Nomad'da bir hacklenme meydana geldi.

  Hackerlar, köprüde WBTC, WETH ve USDC'ye erişti ve fonlar çalındı. Saldırıda ilk başta WBTC ve WETH boşaltıldı. Ardından, 87 milyon dolarlık USDC hedeflendi. Nomad yetkilileri "Nomad token köprüsünü kapsayan olayın farkındayız.” diyerek araştırma halinde olduklarını ve güncellemelerin sağlanacağını belirttiler.

  Saldırının 190 milyon dolara mâl olduğu tahmin ediliyor. Dün gece saatlerinde gerçekleşen hack’lenme olayı, kripto para tarihinin en büyük saldırılarından biri olarak kayda geçti.

  Nomad, saldırıda fonlarının büyük kısmını kaybetti. Ekip olayı araştırırken, kullanımın devre dışı bırakıldığı ve çalışmanın fonları kurtarmak amacıyla devam ettiği bildirildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow