hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kurbanlık fiyatları | Kurban Bayramı tarihi 2021 öncesi büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları ne kadar?

  Kurbanlık fiyatları | Kurban Bayramı tarihi 2021 öncesi büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları ne kadar
  expand

  Kurbanlık fiyatları 2021 yılında Kurban Bayramı’nda ibadet görevini yerine getirecek olan kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Kurban Bayramı tarihi öncesi geri sayım sürerken fiyatlar da yavaş yavaş belli olmaya başladı. Peki, büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları ne kadar?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Her yıl belirlenen ücret kapsamında kurbanlıklar belirlenen merkezlerde satışa çıkıyor. Bu yıl Temmuz ayında idrak edilecek bayramdan yaklaşık 3 hafta önce kurbanlıkların pazarlara gelmesi bekleniyor. Peki, fiyatlar ne kadar olacak?

  KURBAN BAYRAMI TARİHİ 2021

  Bu yıl bayram 20 Temmuz’da başlayacak ve 23 Temmuz’da sona erecek. Toplamda 4 gün sürecek olan bayram boyunca kurban ibadeti gerçekleştirilecek.

  BÜYÜKBAŞ VE KÜÇÜKBAŞ KURBANLIK FİYATLARI 2021

  Bu yıl büyükbaş canlı kurbanlık kilogram fiyatı 28 ile 35 lira arasında değişecek bu ücret küçükbaş hayvanlarda ise 28-33 lira arasında olacak.

  Küçükbaş kurbanlıkların bin 500 ile 2 bin lira arasında satışa sunulması beklenirken, büyükbaş hayvanlarda ise kilo başı hesabı yapılacak.

  Ortalama bir hayvandan yarı yarıya et çıktığı göz önüne alınarak hesaplama yapılırsa 30 kiloluk et yani 60 kilo canlı hayvan ortalık için  bin 800 – 2 bin lira arası bir pay ödenecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow