hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Öğretmen maaşı 2024 ne kadar oldu? Emekli öğretmen, uzman öğretmen, başöğretmen maaşı hesaplama!

  Öğretmen maaşı 2024 ne kadar oldu Emekli öğretmen, uzman öğretmen, başöğretmen maaşı hesaplama
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  "Öğretmen zamlı maaşı ne kadar oldu? sorgulamaları temmuz ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından belli oldu. TÜİK tarafından açıklanan son veriyle birlikte 6 aylık enflasyon farkı belirlendi ve meslek meslek araştırmalar başladı. Peki, 2024 Öğretmen maaşı ne kadar oldu? İşte, öğretmen maaşı ile ilgili bilgiler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milyonlarca öğretmen ve öğretmen adayının merakla beklediği temmuz ayı öğretmen maaşları araştırma konusu oldu. TÜİK tarafından 3 Temmuz 2024 Çarşamba günü açıklanan haziran ayı enflasyonu ile memurlara yapılacak zam oranı netleşti. Öğretmen maaşları enflasyon farkı + toplu sözleşme zammı ile değerlendiriliyor. Kıdeme göre de artış değişiklik gösteriyor. Hesaplar 1/4 derecesindeki öğretmen maaşı için yapılıyor. Öte yandan Kariyer Basamakları Sınavı ile unvan alan başöğretmen ve uzman öğretmen maaşları da farklı oranda oluyor. 

  2024 ÖĞRETMEN MAAŞI NE KADAR OLDU?

  Memur ve memur emeklilerine yüzde 19.31 oranında zam yapılması kesinleşti. 2024 yılının Ocak-Temmuz aylarında 1/4 derecesinde görev yapan öğretmen maaşı 39.781 TL olurken, temmuzda 1’e 4 kademesindeki bir öğretmenin maaşı 47 bin TL’ye çıkacak. Uzman öğretmen maaşı ise temmuzda 52 bin TL civarında olacak.

  Öğretmen maaşı 2024 ne kadar oldu Emekli öğretmen, uzman öğretmen, başöğretmen maaşı hesaplama

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow